پایداری فعالیت‌های اقتصادی با تاکید بر مسئولیت‌های اجتماعی

تهران - ایرنا - وزیر نفت با اشاره به اینکه توجه به مسئولیت‌های اجتماعی به فرهنگ‌سازی نیار دارد، گفت: توجه به مسئولیت‌های اجتماعی نه فقط یک احساس و کار اخلاقی بلکه پیش شرط تداوم و پایداری فعالیت‌های اجتماعی است.

  بیژن نامدار زنگنه عصر سه شنبه در چهارمین همایش مسئولیت های اجتماعی صنعت نفت افزود: شرکت های بزرگ آمریکایی اکثرا ثروت خود را وقف می کنند زیرا در غیر این صورت نمی‌توانند ادامه حیات دهند.
وی با بیان اینکه مسئولیت اجتماعی تنها موضوع اخلاقی نیست بلکه یک ضرورت زندگی است اظهارداشت: تاکنون قدم های خوبی در این رابطه برداشته ایم اما باید این بحث را نهادینه کنیم.
وزیر نفت به ابلاغ نظام نامه مسئولیت های اجتماعی اشاره کرد و گفت: این ابلاغیه زمینه های مسئولیت های اجتماعی را تعریف کرده و نحوه اجرای کار را توضیح داده است.
زنگنه، مهمترین موضوع در مسئولیت های اجتماعی را توجه به مسایل زیست محیطی دانست و ادامه داد: ریسک زیست محیطی نفت بالاست و آلایندگی های شیمیایی دارد.  تمام طرح های نفتی از تدوین تا اجرا باید مسایل زیست محیطی را در عالی ترین حالت اجرا کنند.
وی در بخش دیگر سخنان خود یادآورشد: همزمان با ورود به وزارت نفت متوجه شدم که طرحی برای خشک کردن هورالعظیم مطرح است که با آن مخالفت کردم زیرا آن را جنایت علیه بشر می‌دانم.
به گفته وزیر نفت مسئولیت های اجتماعی ۲ بخش دارد که بخشی مربوط به فعالیت های فیزیکی مانند ساخت و سازها است و بخشی دیگر کارهای اجتماعی که الزاما عمرانی نیست و نمود ظاهری ندارد.
وزیر دولت دوازدهم بر فعالیت استارتاپ ها در صنعت نفت با رویکرد مسایل اجتماعی و حقوقی تاکید کرد و گفت: برای بازسازی برخی موارد در سیل چون مدارس، خانه های بهداشت، خانه های مردم و محیط روستاها ۱۵۰ میلیارد تومان پول تخصیص دادیم و برای زلزله مسجد سلیمان نیز ۵۱ میلیارد تومان در نظر گرفته‌ایم.

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 12 =