هفته دولت فرصتی برای عرضه دستاوردهای نظام و دولت در بخش اجرایی است

کرمان - ایرنا - معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری کرمان ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهیدان رجایی و باهنر گفت : هفته دولت فرصتی است برای عرضه دستاوردهای نظام و دولت در بخش اجرایی و گزارش دهی به مردم نسبت به آنچه که در طول یکسال گذشته رخ داده شده است.

به گزارش ایرنا، صادق بصیری عصر سه شنبه در افتتاح هفدهمین نمایشگاه تخصصی صنعت ساختمان و صنایع وابسته کرمان با حضور  جمعی از مسئولان استانی افزود: این نمایشگاه که در وسعت 6 هزار مترمربع با 95 غرفه دایر شده  قدم بسیار بزرگی در راه توسعه استان و نیز بخشی از کارهای انجام شده را به نمایش گذاشته است.

وی با اشاره به اینکه 60 درصد این غرفه ها داخلی و بومی بوده و تنها 40 درصد از غرفه ها مربوط به سایر استان هاست گفت: امیدواریم در سال های بعد شاهد حضور شرکت های خارجی بدر این نمایشگاه باشیم.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری کرمان افزود: آمارها نشان از آن دارد که صنایع صنعت ساختمان در رشد و توسعه کشور و همچنین اشتغالزایی نقش مهم و به سزایی دارد از این رو به این صنایع باید نگاه ویژه ای شود.

بصیری بیان داشت: وابستگی مردم به این صنعت غیرقابل انکار است و با توجه به فن آوری های نوینی که در این عرصه، عرضه شده ، نمایشگاه می تواند این قابلیت را به نمایش بگذارد.

وی همچنین گفت: این نمایشگاه زمینه  لازم را  برای نمایش توانمندی های شرکت ها فراهم کرده است و علاوه بر اینکه قدرت انتخاب را به شرکت کننده در نمایشگاه می دهد و عرصه رقابتی خوبی را نیز ایجاد می کند.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری با بیان اینکه امروزه کارخانه های ما در صنعت ساختمان هیچ محصولی را دپو شده ندارند، گفت: هر تولیدی که در این صنعت داشته باشیم مصرف می شود و در کارخانه معطل نمی ماند و صادرات آن نیز به نحو مطلوب انجام می پذیرد.

وی  تجاری سازی و عرضه محصولات صنعت ساختمان را در این نمایشگاه ها قدم بزرگی برای رشد کشور دانست و گفت: افزایش قیمت ساختمان رونق زیادی به این صنعت داده  و این نمایشگاه ها فرصتی است که شرکت های ساختمانی و ساختمان سازی توانایی های خود را در آن عرضه کنند.

بصیری از کرمان به عنوان یکی از استان های پیشتاز در زمینه صنایع ساختمان نام برد و گفت: استان کرمان کارهای زیادی را در این زمینه انجام داده است و از آنجا که 77 درصد سرمایه گذاری کشور  به صنعت ساختمان اختصاص داده شده  باید به اهمیت موضوع بیش از این واقف بود و بیشتر تلاش کرد.

وی در ادامه گفت: شرکت ملی صنایع مس ایران،  صندوق بازنشستگی مس،  هلدینگ توسعه و آبادانی استان و شرکت نمایشگاه های جنوب شرق باعث شدند این اتفاق خوب با همت  اتاق بازرگانی رقم بخورد.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری کرمان  همچنین افزود:  ابتدای سال 93 بود که چتر حمایتی شرکت ملی صنایع مس ایران باعث شکل گرفتن این  نمایشگاه شد و طرح توسعه سایت نمایشگاه مطرح شد که فضاها و امکانات گسترش یابد  تا شرکت کنندگان در نمایشگاه بتوانند از این فضا استفاده رفاهی و فرهنگی داشته و به یک قطب نیز برای گردشگران صنعتی تبدیل شود و این طرح مورد موافقت قرار گرفت.

وی با بیان اینکه این طرح با حضور وزیر صمت کلنگ زنی نیز شده است گفت: هنوز این طرح به مرحله اجرا نرسیده و بنده این خواهش را تاکید می کنم و از همکاران مدیرعامل جدید مس نیز تقاضا داریم که این مسئله را پیگیری 

بصیری در ادامه رفع اغلب مشکلات جامعه   از جمله گرفتاری ها و آسیب های اجتماعی را در گره رونق تولید دانست و گفت: اگر گره تولید باز شود و صنعت و اقتصاد اوج بگیرد مشکلات مردم حل خواهند شد.

هفدهمین نمایشگاه تخصصی صنعت ساختمان و صنایع وابسته کرمان که در قالب 95 غرفه دایر شده به مدت یکهفته در نمایشگاه دائمی کرمان ادامه دارد.

9889/ 5054

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 1 =