آمریکا، شرکت کنندگان در نمایشگاه دمشق را تهدید کرد

تهران- ایرنا- واشنگتن، فعالان اقتصادی و تاجرانی که قصد شرکت در شصت و یکمین نمایشگاه بین المللی بازرگانی سوریه را دارند، تهدید کرد که در صورت حضور در این رویداد اقتصادی، با تحریم‌های وزارت خزانه‌داری آمریکا رو به رو خواهند شد.

به گزارش خبرگزاری اسپوتنیک، پایگاه و صفحه فیس‌بوک سفارت آمریکا در سوریه از ۲۲ اوت (۳۱ مرداد) به رغم تعطیلی این سفارتخانه از سال ۲۰۱۱ با انتشار پیام هایی، بازرگانان کشورهای مختلف را از حضور در نمایشگاه بین المللی دمشق بر حذر می دارد.

دولت آمریکا در پیام هایی بصراحت گفته است که هر کس قصد داشته باشد در زمینه های تجاری و اقتصادی با دولت سوریه همکاری کند، با تحریم های سخت وزارت خزانه داری ایالات متحده مواجه خواهد شد.

در همین حال، وزارت خارجه روسیه با صدور بیانیه ای اعلام کرد که تلاش های آمریکا برای به تعطیلی کشاندن نمایشگاه دمشق در راستای سنگ اندازی های واشنگتن برای بازسازی سوریه است.

این بیانیه افزود: تلاش های آمریکا برای عقب افتادن روند بازسازی سوریه، به یکپارچگی و حاکمیت ملی این کشور آسیب می زند و این اقدامات در تعارض آشکار با روح و متن قطعنامه های شورای امنیت سازمان ملل متحد به ویژه قطعنامه ۲۲۵۴ است.

وزارت خارجه روسیه همچنین برگزاری نمایشگاه بین المللی سوریه را اتفاقی مهم در جهت بازگشت ثبات و رونق اقتصادی به این کشور، پس از جنگی طولانی با تروریسم بین الملل دانست که قطعاً مخالفان دولت قانونی سوریه از برپایی آن خشنود نخواهند شد.

پوستر شصت و یکمین نمایشگاه بین المللی دمشق

شصت و یکمین نمایشگاه بازرگانی بین المللی سوریه با شعار "از سوریه به جهان" قرار است از ششم تا چهاردهم شهریورماه در شهر دمشق برگزار شود.

در نمایشگاه امسال کشورهای مهمی چون جمهوری اسلامی ایران، روسیه، چین، هند، برزیل، الجزایر، لبنان، فلسطین، عراق، عمان، امارات، آفریقای جنوبی، فیلیپین، اندونزی و جمهوری چک حضور دارند.

در شهریور سال گذشته و در شصتمین نمایشگاه بین المللی دمشق، بیش از یکهزار و ۷۰۰ شرکت از کشورهای مختلف حضور داشتند.

نمایشگاه بین المللی دمشق در حالی برگزار می شود که با بازگشت ثبات و آرامش در بیشتر مناطق سوریه، بار دیگر ساخت وسازها و راه اندازی صنایع مختلف شروع شده و مقام های سوری نیز با ارایه تسهیلات تشویقی و دادن امتیازات خاص، زمینه را برای سرمایه گذاران به خصوص سرمایه داران سوری مقیم خارج فراهم می کنند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 3 =