لایحه مشارکت‌ عمومی - خصوصی در کمیسیون عمران مجلس بررسی شد

تهران - ایرنا - عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی از بررسی لایحه مشارکت‌ عمومی - خصوصی در توسعه عمران کشور در جلسه امروز کمیسیون خبر داد.

سیدابوالفضل موسوی بیوکی عصر سه شنبه در گفت و گو با ایرنا در تشریح  دستور کار جلسه امروز کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: در جلسه امروز کمیسیون ادامه بررسی لایحه مشارکت عمومی - خصوصی مورد بررسی قرار گرفت.  این لایحه دارای ۲۹ ماده است که امروز در ادامه بررسی آن به ماده ۲۷ این لایحه رسیدیم. این لایحه از سوی دولت مسبوق به سابقه هم است و از دولت‌های قبل نیز روی این لایحه کار شده است.

وی بیان کرد: ما در تبصره ۱۹ در بررسی بودجه ۹۷ و ۹۸ متوجه وجود خلاء قانونی در این لایحه شدیم که این موضوع را به شورای هماهنگی سران سه‌قوه اعلام کردیم. دولت هم این لایحه را پیشتر به تصویب رسانده بود و سپس به مجلس فرستاد و به کمیسیون عمران ارجاع شد.

نماینده مردم یزد و اشکذر در مجلس شورای اسلامی عنوان کرد:‌ این جلسه بیست و پنجمین جلسه‌ای بود که لایحه مشارکت عمومی- خصوصی در آن بررسی ‌شد، در این لایحه موارد مختلف، متنوع و جدیدی مطرح شده است و همه دستگاه‌های اجرایی در این لایحه دخیل هستند.

بیوکی ادامه داد: موضوع این لایحه، مشارکت بخش خصوصی در توسعه عمران کشور است که تحت عنوان لایحه مشارکت عمومی - خصوصی تدوین شده که به لایحه PPP، یعنی همان لایحه دولتی، خصوصی و روابط میان این دو  معروف شده است.

وی افزود:‌ اهمیت این لایحه از آنجایی است که باتوجه به کاهش فروش نفت از یک طرف و کمبود درآمد و وجود نقدینگی بسیار زیاد در بخش خصوصی از طرف دیگر، توان بسیار خوبی در این بخش اعم از توان مالی، مدیریتی و توان فنی مشاهده می‌شود. بنابر این دولت خودش را مکلف می‌کند که بتواند از توان بخش خصوصی در زمینه‌های مذکور استفاده کند.

عضو کمیسیون عمران مجلس همچنین یادآورشد که در جلسه امروز بحث‌هایی نیز درخصوص مسائل بیمه‌ کارگران، نحوه اخذ مالیات و همچنین تضامین مطرح شد.

بیوکی تصریح کرد: بخش دیگری از جلسه امروز به موضوع حل اختلاف اختصاص داشت و اینکه قانونگذار سعی می‌کند ورود بخش خصوصی را به پروژه‌های توسعه و عمران کشور تسهیل کند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 2 =