۹ طرح گردشگری در نیشابور به بهره‌ برداری رسید

مشهد- ایرنا- رئیس میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری داورزن گفت: ۹ طرح گردشگری در این شهرستان با صرف بیش از ۴۰ میلیارد ریال هزینه در هفته دولت به بهره‌برداری رسید.

محمد اسماعیل اعتمادی روز سه‌شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: از این تعداد، دو طرح دولتی و هفت طرح با سرمایه گذاری بخش خصوصی به بهره‌برداری رسید که زمینه را برای جذب و اقامت گردشگران بیشتری در نیشابور فراهم‌ می کند.
وی ادامه داد: این طرح ها شامل اقامتگاه بومگردی دره پرستوها در روستای حصار بوژان با اعتبار دو میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال، اقامتگاه بومگردی بام بوژان در روستای بوژان با اعتبار شش میلیارد ریال، اقامتگاه بومگردی شادمهر در روستای تحت منظر با اعتبار ۹ میلیارد ریال و اقامتگاه بومگردی حاج کاظم  در نیشابور با اعتبار شش میلیارد ریال به بهره برداری رسید.
وی اضافه کرد: در این چارچوب سه خانه مسافر شامل خانه مسافر لگزیان، خانه مسافر اصغری و خانه سالار عابدی در روستای حصار بوژان هر کدام با اعتبار چهار میلیارد ریال آماده بهره‌برداری شد.
او ادامه داد: طرح زیرسازی و آسفالت راه گردشگری فوشنجان به سایت حاج بکتاش ولی در روستای فوشنجان با اعتباری بالغ بر دو میلیارد ریال و طرح فاز دوم نورپردازی و روشنایی باغ عطار با اعتباری بالغ بر دو میلیارد ریال از دیگر طرح های هفته دولت در نیشابور است.
وی افزود: نیشابور با دارا بودن بیش از ۵۰۰ اثر و محوطه تاریخی که ۱۱۵ اثر از این تعداد در فهرست آثار ملی ثبت شده است یکی از هدف های اصلی پژوهشگران و گردشگران داخلی و خارجی است.
او یادآور شد: موزه باستان شناسی نیشابور با بیش از ۲۰۰ قطعه تاریخی از هزاره چهارم پیش از میلاد تا دوران قاجار شامل ظروف سفالی، مسکوکات اشکانی تا سلجوقی، ظروف سنگی و شیشه ای به همراه یک اسکلت مکشوفه از تپه برج نیشابور از جاذبه های گردشگری نیشابور است.
اعتمادی افزود: زیرساخت های لازم برای اقامت گردشگران در نیشابور فراهم شده و در حال حاضر این شهرستان دارای سه هتل، سه هتل آپارتمان، ۹ اقامتگاه بومگردی و ۱۲ خانه مسافر است.
شهرستان ۴۵۰ هزار نفری نیشابور در ۱۲۷ کیلومتری غرب مشهد واقع است.
۹۸۶۹/۱۹۲۲

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 5 =