دستگاه قضایی و نیروی انتظامی دو نهاد مهم در برقراری عدالت و تامین امنیت

بندرعباس- ایرنا- دستگاه قضایی ضامن اجرای قانون و برقرار کننده عدالت در کشور است و نیروی انتظامی در خط مقدم تامین امنیت در کشور قرار دارد.

فریدون همتی استاندار هرمزگان عصر امروز سه شنبه دیدارهایی جداگانه با مسوولان انتظامی و قضایی استان داشت و در این نشست ها مواردی را مورد تاکید و اشاره قرار داد.

استاندار هرمزگان در دیدار با رییس کل دادگستری و مسوولان دستگاه قضایی هرمزگان اظهار داشت: در همه موفقیت هایی که کشور به دست آورده نقش دستگاه قضایی نیز محسوس و قابل توجه بوده است.

فریدون همتی بیان داشت: با همدلی و همراهی خوبی که میان مدیریت عالی استان هرمزگان و دستگاه قضایی وجود دارد، گام های موثری در راستای توسعه استان برداشته شده است.

تلاش مجموعه قضایی هرمزگان برای تحقق عدالت آسان

رییس کل دادگستری هرمزگان نیز در این نشست بیان داشت: بهبود وضعیت خدمت‌رسانی، تسهیل مراجعه مردم به واحدهای قضایی و بهره‌گیری از دادرسی الکترونیک به‌ عنوان گامی مؤثر برای تحقق عدالت آسان در زمره مهم‌ترین اهداف و برنامه‌های دادگستری کل استان قرار دارد.

علی صالحی با تشریح عملکرد ، برنامه ها و دستاوردهای دستگاه قضایی استان هرمزگان ، مبارزه با قاچاق سازمان یافته ، مدیریت پرونده های مهم ، برخورد با اخلالگران در نظم عمومی و احقاق عامه را  از جمله مهمترین برنامه های دستگاه قضایی استان هرمزگان در دوره جدید عنوان کرد.

وی با اشاره به تنظیم دستورالعمل مدیریت پرونده‌های مهم و تشکیل دبیرخانه آن در مجموعه دستگاه قضایی استان خاطرنشان کرد: پرونده‌های مشمول این دستورالعمل با توجه به اهمیت و حساسیت آنها به منظور نظارت دقیق و مستمر بر آنها و برخورد قاطع ، سریع و قانونی با مرتکبین این قبیل جرائم از بدو تشکیل تا اجرای کامل حکم توسط مدیریت ارشد دادگستری استان پیگیری می‌گردد.

رییس شورای قضایی هرمزگان ابراز داشت: در موضوع مبارزه با قاچاق کالا و ارز، برخورد قاطع و قانونی صورت خواهد گرفت و ضمن توجه به سیاست‌های اقتصاد مقاومتی به منظور تحقق شعار سال و جلوگیری از تعطیلی واحدهای تولیدی ، حمایت‌های حقوقی – قضایی از سرمایه‌گذاری مشروع اعمال خواهد شد.

احیای واحدهای تولیدی موتور محرک اقتصاد مقاومتی است

رییس کل دادگستری هرمزگان در بخش دیگری از صحبتهای خود با تأکید بر اینکه احیای واحدهای تولیدی موتور محرک اقتصاد مقاومتی است، گفت: در مسیر ارتقای امنیت سرمایه‌گذاران و تولید کنندگان ، رفع موانع تولید ، حمایت حقوقی و قضایی از سرمایه گذاری مشروع و مبارزه با مظاهر فساد گام بر می داریم.

وی تصریح کرد: دستگاه قضایی خود را جدا از دستگاه اجرایی نمی داند و در چارچوب نظام مقدس اسلامی ایران، هم افزایی و همکاری میان قوا به منظور عمل به منویات مقام معظم رهبری و جلب رضایتمندی مردم راهگشا خواهد بود.

صالحی خاطرنشان کرد: دادگستری استان هرمزگان با عنایت به منویات داهیانه رهبر معظم انقلاب اسلامی در نامگذاری سال ۱۳۹۸ به عنوان سال رونق تولید و  همچنین با توجه به سیاست های ابلاغی از سوی ریاست قوه قضائیه ، در مسیر ارتقای امنیت سرمایه‌گذاران و تولید کنندگان ، رفع موانع تولید ، حمایت حقوقی و قضایی از سرمایه گذاری مشروع و مبارزه با مظاهر فساد گام بر می دارد.

تامین امنیت اولین و مهمترین وظیفه دولت است

استاندارهرمزگان در دیدار با فرمانده و مسوولان نیروی انتظامی استان نیز اظهار داشت: تامین امنیت اولین و مهمترین وظیفه دولت است و نیروی انتظامی در خط مقدم تامین امنیت قرار دارد و در این راستا نقش بسیار مهمی بر عهده این نیرو می باشد.

همتی بیان داشت: خوشبختانه با تلاش های مجموعه نیروی انتظامی و سایر دستگاه‌های مسئول در هرمزگان، این استان در بین پنج استان برتر کشور به لحاظ داشتن شاخص‌های مطلوب در حوزه امنیت قرار دارد.

وی تصریح کرد: با تامین امنیت از سوی دستگاه‌های مسوول به ویژه نیروی انتظامی، بستر برای انجام کار سایر دستگاه‌های اجرایی و توسعه و پیشرفت کشور فراهم شده است.

استاندار هرمزگان تاکید کرد: نیروی انتظامی با بر عهده داشتن مسئولیت مهم تامین امنیت، در خط مقدم ارائه خدمات به مردم از سوی دولت قرار دارد و کارکنان این نیرو تمام تلاش خود را در این حوزه به کار گرفته اند.

۷۱۹۸/۶۰۴۸

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 8 =