۱۵۵ کیلومتر از راه‌های خراسان جنوبی روکش آسفالت شد

بیرجند - ایرنا - روکش آسفالت ۱۵۵ کیلومتر راه با هزینه کرد ۳۳۰ میلیارد ریال از طرح‌های هفته دولت در استان خراسان جنوبی است.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای خراسان جنوبی گفت: همچنین سه دستگاه ابنیه فنی با اعتبار ۱۰ میلیارد ریال، اجرای روشنایی با اعتبار ۱۸ میلیارد ریال و سایر پروژه‌ها در حوزه راهداری با اعتباری ۲۷.۸ میلیارد ریال در این هفته به بهره‌برداری می‌رسد.

جعفر شهامت روز سه‌شنبه در حاشیه آیین افتتاح پروژه‌های هفته دولت در مرکز استان در جمع خبرنگاران افزود: همزمان با هفته دولت ۴۴ پروژه به ارزش ۴۱۰ میلیارد ریال از محل منابع ملی و استانی در استان به بهره‌برداری می‌رسد.

وی گفت: از مجموع این پروژه‌ها ۴۰ پروژه در حوزه راهداری، سه پروژه در حوزه فنی و نظارت و یک پروژه در حوزه حمل و نقل جاده‌ای است.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان خراسان جنوبی اظهار داشت: در حوزه فنی و نظارت نیز همزمان با هفته دولت پروژه‌هایی از قبیل احداث مجتمع خودرویی طاجانی، تکمیل راهدارخانه سرچاه و احداث ساختمان جانبی پلیس راه استان با اعتبار ۲۴.۸ میلیارد ریال به بهره‌برداری می‌رسد.

وی از اجرای برنامه ساماندهی علایم افقی و عمودی و روشنایی راه‌ها در قالب هشت محور در کریدورهای شریانی و احداث ۵۰ پارکینگ و استراحتگاه موقت در طول راه‌های کویری طی ماه‌های آتی خبر داد.

شهامت تصریح کرد: با توجه به انتقال ساخت راه‌های روستایی براساس مصوبه شورای عالی اداری به اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان، طرح‌های ویژه‌ای با هماهنگی معاونت هماهنگی امور عمرانی استانداری و راه و شهرسازی برای تسریع ساخت و بهره‌برداری از این راه‌ها ارائه شده است که به محض تصویب و ابلاغ اعتبار اطلاع رسانی و عملیات اجرایی به صورت امانی - پیمانی آغاز می‌شود.

شهامت گفت: از ابتدای امسال تاکنون ۱۰۰ کیلومتر روسازی، ۱۳۰ کیلومتر روکش حفاظتی و ۱۵ کیلومتر فوکسیل به ارزش ۳۳ میلیارد تومان در سطح استان انجام شده است.

۷۵۵۷*۳۰۲۸

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 15 =