۵ شهریور ۱۳۹۸،‏ ۱۸:۵۴
کد خبرنگار: 1458
کد خبر: 83454400
۰ نفر

برچسب‌ها

آتش سوزی مراتع منطقه کوهستانی خالدنبی (ع) کلاله خاموش شد

گنبدکاووس – ایرنا – رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری کلاله در شرق استان گلستان اعلام کرد: آتش سوزی علفزارهای خشک منطقه کوهستانی مجموعه زیارتی و گردشگری خالدنبی(ع) این شهرستان که از روز دوشنبه آغاز شده بود با تلاش نیروهای مردمی و منابع طبیعی مهار و خاموش شد.

محمد صادق بشکوفه روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: آتش سوزی روز دوشنبه از طریق علفزارهای خشک محوطه قبرستان تاریخی خالدنبی به مراتع خارج از حریم این مجموعه سرایت کرده و به خاطر خشک بودن علفزارها و دمای بالای هوا، حریق سطح قابل توجهی از مراتع منطقه مذکور را فرا گرفته بود.

وی افزود: این آتش سوزی با تلاش نیروهای مردمی و منابع طبیعی شب گذشته مهار و خاموش شد و بر اساس ارزیابی های اولیه حدود ۱۲ هکتار از مراتع تپه ماهوررها و منطقه کوهستانی خالد نبی (ع) طعمه آتش شده است.

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری کلاله ادامه داد: در عملیات مهار آتش مراتع خالد نبی نیروهای مردمی از روستاهای اوقچی و گچی سو و نیروهای منابع طبیعی شهرستان های مراوه تپه، کلاله و گنبدکاووس مشارکت داشتند.

بشکوفه از زوار و گردشگران مجموعه زیارتی و گردشگری خالد نبی خواست به منظور جلوگیری از هرگونه آتش سوزی مراتع و منابع طبیعی نهایت احتیاط را داشته باشند و قبل از ترک محل از خاموش بودن آتش و اجاق هایی که برای تهیه غذا برپا کرده اید ، اطمینان کامل را داشته باشید.

وی همچنین گفت: اقدامات لازم برای شناسایی عاملین و پیگیری قانونی موضوع در حال انجام است.

مجموعه زیارتی و گردشگری خالدنبی (ع) در یک منطقه کوهستانی و در فاصله ۵۶ کیلومتری شمال شرقی شهرستان کلاله بر فراز قله کوه «گوگجه داغ» واقع شده است. قله کوه گوگجه داغ یکی از رشته کوه‌های جرجان می باشد که در بین مردم و اهالی منطقه به قله« قدرت» یا «تانگری داغ » نیز معروف است و ۷۲۰ متر از سطح دریا ارتفاع دارد.

/۱۸۶۰/۷۴۷۸

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 9 =