جای خالی سهم زنان در اجرای مسوولیت‌های اجتماعی

تهران- ایرنا- مشاور وزیر نفت در امور زنان گفت: در اعتباراتی که به مسوولیت‌های اجتماعی تخصیص داده می‌شودزنان را نباید نادیده گرفت بلکه باید مسوولانه و عادلانه، عدالت را برای همه اقشار جوامع بپسندیم.

فاطمه تندگویان عصر سه شنبه در چهارمین همایش مسوولیت‌های اجتماعی در صعت نفت ادامه داد: زمانی که از مسوولیت‌های اجتماعی صحبت می‌شود باید به این نکته توجه کنیم که جامعه محلی و سرمایه اجتماعی شامل زنان و مردان است و نمی‌توان نیمی از جامعه را نادیده گرفت.

وی افزود: در سال‌های گإشته از آنجا که زنان نقشی در تصمیم گیری‌ها و سیاست‌گذاری‌ها نداشتند، پروژه‌هایی که برای بانوان اجرا شده بسیار محدود بوده است.

وی با بیان اینکه 47 درصد از دختران کشور به مقطع متوسطه دوم راه پیدا نمی‌کنند، تاکید کرد: در بخش آموزش در جوامع محلی، دختران سهم بیشتری در جاماندگان از تحصیل دارند.

تندگویان بر لزوم توجه به آموزش‌های فنی و حرفه‌ای به زنان و دختران تاکید کرد و گفت: نرخ اشتغال زنان 50 درصد نرخ اشتغال آقایان است و بانوان شاعل نیز بیشتر به مشاعل خدماتی مشغولند که حقوق کمتری دارد.

وی افزود: در حوزه سلامت یک پنجم زنان دچار بیماری‌های مزمن هستند و سرانه مکان‌های ورزشی برای دختران 66 سانتی متر است، در حالی که سرانه مکان‌های ورزشی برای آقایان بیش از 440 سانتی متر است.

تندگویان بر لزوم توجه به وضعیت زنان در اجرای مسوولیت‌های اجتماعی تاکید کرد و ادامه داد: سلامت زنان سلامت خانواده است.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 5 =