ساخت بیمارستان یون درمانی  کشور در البرز آغاز شد

کرج – ایرنا – عملیات احداث نخستین بیمارستان«یون درمانی» کشور و غرب آسیا روز سه شنبه با حضور علی اکبر صالحی معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان انرژی اتمی ایران در البرز آغاز شد.

به گزارش ایرنا، برای ساخت این بیمارستان  ۲۵۰ میلیون یورو اعتبار اولیه پیش بینی شده که به گفته عزیزاله شهبازی برای تجهیز و ساخت این بیمارستان پیشرفته حدود ۲ هزار میلیارد تومان اعتبار باید هزینه شود.

این بیمارستان توسط وزارت بهداشت و درمان و آموزش پزشکی در کرج مرکز استان البرز احداث می شود که با راه اندازی آن ایران در ردیف ۶ کشور دارنده چنین مراکز درمانی قرار می گیرد.

بیمارستان «یون درمانی» برای درمان بیماران سرطانی کاربرد دارد که کشور اتریش که در این پروژه با جمهوری اسلامی ایران همکاری می کند .

استاندار البرز بیان داشت : در این حوزه همزمان با توسعه تولید و عرضه انواع رادیو داروها که در تشخیص سرطان کاربرد دارند در دستور کار قرار گرفته است .

وی اضافه کرد: کار مشترکی که فرزندان  ایران اسلامی در مجموعه وزارت بهداشت و درمان با پشتیبانی متخصصان سازمان  انرژی اتمی  ایران انجام دادند منتج به آغاز عملیات اجرایی نخستین بیمارستان درمان هسته ای پزشکی کشور در استان البرز شد.

شهبازی گفت: با ساخت این بیمارستان ، ایران در رتبه هفتم دارنده چنین مراکزی در جهان قرار می گیرد و نقش موثری در درمان بیماری های صعب العلاج  دارد.

وی بیان داشت: مسئولان البرز برای تسریع در تکمیل این بیمارستان از هیچ تلاشی فروگذار نخواهند بود.

استاندار البرز در بخش دیگری از سخنانش افزود: امروز بیش از ۸۰ درصد بنیه تحقیقات کشاورزی ایران در بخش نهاده های کشاورزی و دامی کشور در استان البرز مستقر است.

۷۴۱۴/ ۶۱۵۵

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 4 =