انتشار فراخوان نخستین «همایش ملی شیوه‌های ارائه در هنرهای جدید»

تهران- ایرنا- فراخوان « نخستین همایش ملی شیوه‌های ارائه در هنرهای جدید» با عنوان سایه‌های فیروزه‌ای منتشر شد.

براساس اعلام عصر سه شنبه واحد ارتباطات و رسانه اداره کل هنرهای تجسمی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، این رویداد با مشارکت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی، دانشکده هنر و معماری دانشگاه یزد و انجمن هنرهای تجسمی یزد برگزار خواهد شد.

این همایش دو روزه برای شناسایی هر چه بهتر و بیشتر هنر جدید و معرفی قابلیت های فرهنگی ، هنری و اقلیمی شهر یزد با محوریت کشف ظرفیت های اجرایی هنرهای جدید در شهر یزد، لزوم بازنگری در آموزش هنرهای جدید با رویکرد ارایه اثر هنری، استفاده از فضای شهری به عنوان نمایشگاه هنر جدید، زیبایی شناسی و فناوری هنرهای جدید، مشارکت مخاطب هنرهای جدید و نقش او در ارائه اثر هنری در آذر ماه سال جاری در شهر یزد برپا می شود .

سید مجتبی حسینی ،معاون هنری وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی ریاست شورای سیاستگذاری «همایش ملی شیوه های ارایه در هنرهای جدید» را بر عهده دارد. هادی مظفری، مدیر کل هنرهای تجسمی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و جانشین رئیس شورای سیاستگذاری است و اعضای این شورا را مجید جوادیان زاده مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان یزد، علی اکبر شریفی مهرجردی رئیس دانشکده هنر و معماری ،مهندس جعفر امین مقدم رئیس مرکز خلاقیت و فناوری های نوین شهرداری و حمیدرضا قمی از نمایندگان مردم یزد در شورای اسلامی شهر یزد تشکیل می‌دهند.

بخش جنبی این رویداد نیز در کنار ارایه مقالات و همایش با برگزاری کارگاه های آموزشی، میزگرد، نشست بازتعریف هنرهای کاربردی و هنر جدید و هم اندیشی دوسویه ادراک هنرهای جدید بین هنرمندان و مدیران شهری فعالیت خواهد کرد.

علاقمندان تا دهم شهریور ماه فرصت دارند چکیده مقالات خود را در سایت دبیرخانه به آدرس www.cityart.ir  ارسال کنند و یا با دبیرخانه همایش به نشانی: یزد، بلوار دانشجو، اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان یزد و شماره تلفن: ٠٣٥٣٦٢٤٦٦٦٠ تماس حاصل کنند.

اسامی پذیرفته شدگان پس از بررسی از طریق پایگاه اینترنتی همایش اعلام خواهد شد. پذیرفته شدگان تا ١٥ مهر ماه فرصت دارند اصل مقاله را به دبیرخانه ارسال کنند و تاریخ نهایی مقالات پذیرفته شده نیمه آبان ماه در نظر گرفته شده است.

این رویداد به مدت دو روز در نیمه آذر ماه سال جاری در شهر یزد برگزار خواهد شد و به سه مقاله برتر جوایز نقدی نیز تعلق خواهد گرفت.

سرخط اخبار فرهنگ

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha