۵ شهریور ۱۳۹۸،‏ ۱۸:۴۶
کد خبرنگار: 2215
کد خبر: 83454357
۰ نفر

برچسب‌ها

۹ پروژه در مناطق عشایری استان تهران افتتاح شد

تهران- ایرنا- مدیر امور عشایر استان تهران اعلام کرد: به منظور خدمات به این جامعه ۹ پروژه خدماتی و عمرانی در مناطق عشایری این استان به بهره برداری رسید.

هاتف ممیزی عصر سه شنبه در این باره به خبرنگار ایرنا گفت: همزمان با هفته دولت ۹ پروژه عمرانی و خدماتی با اعتباری بالغ بر ۶ میلیارد ریال در مناطق عشایری شهرستان های دماوند، ورامین، ملارد، پردیس و شمیرانات به بهره برداری رسید.

وی ، تامین آب شرب عشایر، ساخت و نصب سامانه خورشیدی و احداث حمام ضد کنه را از مهمترین طرح های افتتاح شده اعلام کرد و افزود:‌ با افتتاح این پروژه ها حدود هزار نفر از عشایر از این خدمات بهره مند شدند.

مدیر امور عشایر استان تهران ادامه داد:‌ همچنین با افتتاح این پروژه ها برای حدود ۵۰ نفر بصورت مستقیم و غیر مستقیم شغل ایجاد شد.

وی با بیان اینکه عشایر استان تهران در حال حاضر در مناطق ییلاقی استان حضور دارند خاطرنشان کرد: از نیمه شهریورماه کوچ پائیزه عشایر شروع می شود و این جامعه تولید کننده از مناطق سردسیر به سمت مناطق گرمسیر استان تهران کوچ می کنند.

استان تهران دارای حدود ۳ هزار خانوار عشایری است که این جامعه تولید کننده در سال گذشته بیش از ۶۷ هزار تن محصولات دامی، پروتئینی، لبنی و کشاورزی تولید و جهت عرضه روانه بازار مصرف کردند.

تهرام/۷۲۴۳//۱۳۴۸

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =