واحد پذیرایی بین راهی ساری به بهره برداری رسید

ساری- ایرنا- همزمان با چهارمین روز از هفته دولت یک واحد پذیرایی بین راهی به نام " ارکیده " با سرمایه‌گذاری ۲میلیارد ۳۰۰میلیون تومان در ساری مرکز استان مازندران افتتاح و به بهره برداری رسید.

به گزارش خبرنگار ایرنا ، با بهره برداری از این طرح گردشگری  که عصر امروز سه شنبه با حضور معاون امور عمرانی استاندار مازندران ، فرماندار شهرستان ساری  و مدیر کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری مازندران انجام شد، برای ۱۴نفر به صورت مستقیم ایجاد اشتغال شده است.

مدیر کل میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری استان مازندران در حاشیه افتتاح این پروژه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا ، کمبود واحدهای پذیرایی و اقامتی بین راهی در استان را از مشکلات استان خواند و گفت که در حال حاضر ۱۷۲طرح در حوزه اقامتی ، پذیرایی ، دفاتر مسافرتی ، بوم گردی و مسافر پذیری ، متل و هتل با سرمایه گذاری حدود ۲۵هزار میلیارد تومان در دست اجرا است.

سیف الله فرزانه با اشاره به اینکه در سال جاری حدود ۴۶میلیون شب اقامت مسافر و گردشگر در استان مازندران  به ثبت رسیده است، ادامه داد: امروز به دلیل وضعیت مناسب جاده های مواصلاتی و وجود تفرجگاه های طبیعی، سواحل دریای خزر  ، جنگل و ییلاقات زیبای سلسه جبال البرز مسیر و مقصد بیشتر ملت ایران به استان های شمالی به ویژه مازندران شده است.

فرزانه با بیان اینکه در حال حاضر ۴۰۰واحد پذیرایی و اقامتی بین راهی در استان فعال است، ادامه داد: گردشگری مهمترین محور رونق اقتصادی استان می تواند باشد ، اما برای رسیدن به اهداف مورد نظر که همان ایجاد اشتغال و گردشگری مناسب ، به حمایت جدی از سرمایه گذران نیاز دارد. 

وی از بانک ها به عنوان محور حمایت از سرمایه گذاران در بخش گردشگری دانست و توضیح داد: بیشتر سرمایه گذاران آورده مناسبی در بخش گردشگری دارند ، اما در گرفتن اندک تسهیلات با مشکلات جدی به ویژه سختگیری های بانک ها مواجه هتسند.

مدیر کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری مازندران به افتتاح واحد پذیرایی ارکیده ساری اشاره کرد و گفت: سرمایه گذار این پروژه برای گرفتن ۵۰۰میلیون تومان تسهیلات طی دو سال دوندگی و سپرده گذاری هنوز نه تنها رقمی را دریافت نکرد بلکه در مفاد سود مشارکتی دچار ضرر و زیان نیز شده است.

به گزارش خبرنگار ایرنا همزمان با هفته دولت ۱۶طرح میراث فرهنگی ،صنایع دستی و گردشگری مازندران با سرمایه گذاری ۴۲میلیارد تومان به بهره برداری رسیده است.  

/ ۱۸۹۹/۶۹۹۰

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 9 =