استقبال هواداران ستاره سرخ بلگراد از یانگ‌بویز با «تانک جنگی»

تهران- ایرنا- هواداران تیم ستاره سرخ بلگراد در آستانه دیدار برگشت پلی‌آف این تیم مقابل یانگ‌بویز سوئیس در لیگ قهرمانان اروپا، با پارک کردن یک تانک جنگی در نزدیکی ورزشگاه خانگی خود جنجال‌آفرین شدند.

این تانک که از انبار مهمات ارتش خریداری و بازسازی شده است، خارج از ورزشگاه ستاره سرخ به عنوان یک جاذبه توریستی پارک شده است.

با این حال، این اقدام موجب دودستگی در بین هواداران شده و انتقاد شدید کشور همسایه یعنی کرواسی را به همراه داشته است؛ کشوری که تانک مذکور را نمادی از حمله صرب‌ها به شهر ووکوار در روزهای آغازین جنگ استقلال کرواسی در دهه ۹۰ میلادی می‌دانند.

مقاله چاپ شده در برجسته‌ترین روزنامه کرواسی یعنی «اسپورتسکه نووستی» با انتقاد از این اقدام، آن را «تحریکی ناخوشایند از جانب بلگراد» توصیف کرد.

این روزنامه در مطلب خود نوشت: آنها می‌خواهند در لیگ قهرمانان بازی کنند در حالی که یکی از بدترین جنایات را جشن می‌گیرند.

کانون هواداران باشگاه ستاره سرخ بلگراد در تارنمای رسمی خود اعلام کرد که این تانک برای نمایش «قدرت» باشگاه بوده و لقب هواداران این تیم «ارتش شمالی» است.

این اقدام جنجال‌برانگیز در حالی به سوژه داغ رسانه‌ها بدل شده است که به‌تازگی یک رستوران صربستانی در کرواسی که جمعیت حاضر در آن در حال تماشای بازی رفت ستاره سرخ و یانگ‌بویز بودند، هدف حمله مردان نقاب‌دار قرار گرفت.

روابط مابین کروات‌ها و اقلیت صربستانی ساکن در منطقه کِنین کرواسی پس از گذشت ۲۵ سال از جنگ استقلال که موجب جدایی کرواسی از صربستان و سایر مناطق یوگسلاوی سابق شد، همچنان تیره و تار است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 5 =