لایحه موافقت‌نامه حمل ونقل بین‌المللی ایران و سوئیس به مجلس ارسال شد

تهران- ایرنا- رئیس‌جمهوری لایحه موافقتنامه حمل و نقل بین‌المللی جاده‌ای مسافر و کالا میان دولت جمهوری اسلامی ایران و شورای فدرال سوئیس را برای طی تشریفات قانونی به مجلس ارسال کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دفتر هیات دولت،  حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی روز سه‌شنبه لایحه موافقتنامه حمل و نقل بین‌المللی جاده‌ای مسافر و کالا بین دولت جمهوری اسلامی ایران و شورای فدرال سوئیس را برای طی تشریفات قانونی به مجلس ارسال کرد.

رئیس جمهوری با توجه به اهمیت بهره‌گیری از حمل و نقل جاده‌ای در گسترش مبادله کالا و جابه­‌جایی مسافر و نظر به آثار مثبت آن در تقویت روابط اقتصادی و سایر همکاری­‌های بین دو کشور ایران و سوئیس و با عنایت به ضرورت تأمین شرایط حقوقی لازم برای فعالیت ناوگان ترابری هر کشور جهت تردد از قلمرو یک کشور به قلمرو کشور دیگر این لایحه را به مجلس ارسال کرد.

روحانی همچنین به منظور برقراری تسهیلات مناسب در زمینه عملیات حمل و نقل بین دو کشور و به صورت عبوری از طریق سرزمین‌های یکدیگر، لایحه موافقت‌نامه حمل و نقل بین‌المللی جاده­‌ای مسافر و کالا بین ایران و سوئیس جهت طی تشریفات قانونی به مجلس ارسال کرد.

این لایحه در جلسه سیزدهم مرداد ۱۳۹۸ هیات وزیران به تصویب رسید.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 0 =