فراخوان اعلام وصول روزنامه‌ها و نشریات منتشر شد

تهران - ایرنا - اداره کل مطبوعات و خبرگزاری‌های داخلی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در اطلاعیه‌ای از مدیران مسئول روزنامه‌ها و نشریات خواست نسبت به اعلام وصول نشریه خود بلافاصله پس از انتشار، اقدام کنند.

 براساس اعلام عصرسه‌شنبه روابط عمومی معاونت امور مطبوعاتی و اطلاع رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، در این اطلاعیه که برای مدیران مسئول به صورت پیامک نیز ارسال ‌شده، آمده است: با توجه به الزام قانون مطبوعات در مورد لزوم تکمیل فرایند و تأیید اعلام وصول روزنامه‌ها و نشریات بلافاصله پس از چاپ، مقتضی است در این خصوص اقدام لازم معمول دارید تا «عدم اعلام وصول» منجر به بروز برخی مشکلات احتمالی نشود.

دراین اطلاعیه تاکید شده است که حداکثر زمان قابل قبول برای فرایند اعلام وصول و تایید اعلام وصول روزنامه‌ها و نشریات، ١٠ روز پس از انتشار است.

این اطلاعیه یادآور می شود که تعداد اعلام وصول تایید شده روزنامه‌ها و نشریات، یکی از شاخص‌های اصلی و تاثیرگذار در محاسبه یارانه‌های ادواری است.

فرایند اعلام وصول در یک نگاه
تنها ملاک برای پرداخت یارانه مطبوعات انتشار مستمر و اعلام وصول نشریات در قانون تعیین شده و در این زمینه تمامی رسانه های استانها براساس طرح رتبه نشریات یارانه ها تخصیص می یابد و لذا هیچ استانی بر دیگری برتری نخواهد داشت.
طبق مصوبه اداره کل مطبوعات و خبرگزاری های داخلی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، گزارش‌گیری اداره حمایت، ۱۰ روز پس از پایان هر بازه زمانی اعلام شده، انجام می‌شود و شماره‌هایی که پس از موعد مقرر اعلام وصول شوند، مشمول حمایت نخواهند بود؛ بنابراین فرایند اعلام وصول در موعد مقرر و تایید در سامانه، توسط کارشناسان وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در محاسبه و تخصیص یارانه مطبوعات، مهم است.
بر این اساس تمامی نشریات که مشمول دریافت یارانه مطبوعات هستند باید به صورت منظم در پایان هر فصل نسبت به اعلام وصول اقدام کنند و چنانچه این مهم انجام نگیرد به منزله انصراف از دریافت یارانه مطبوعات تلقی خواهد شد.
روابط عمومی معاونت مطبوعاتی و اطلاع رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی بر تنظیم دقیق و درست آمار و اعلام وصول منظم نشریات همواره تاکید دارد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 10 =