بهره‌برداری از۲ هزار و ۶۱۶ طرح عمرانی و تولیدی بخش کشاورزی

تهران- ایرنا- وزارت جهاد کشاورزی اعلام کرد: دو هزار و ۶۱۶ طرح عمرانی و تولیدی بخش کشاورزی با اعتباری بالغ بر دو هزار و ۹۱۱ میلیارد تومان در هفته دولت به بهره برداری می‌رسد.

به گزارش سه شنبه وزارت جهاد کشاورزی، در هفته دولت امسال با شعار «کشاورزی پایدار، رونق تولید، امنیت غذایی»، با بهره‌برداری از این طرح‌ها برای ۹۴ هزار و ۷۶۳ نفر به صورت مستقیم اشتغالزایی می‌شود.

بیشترین طرح‌های افتتاحی هفته دولت در سال جاری به ترتیب به استان‌های خراسان رضوی با ۲۸۰ طرح، اصفهان با ۲۶۰ طرح و آذربایجان غربی با ۲۲۰ طرح اختصاص دارد.

همچنین در زیربخش‌های آب و خاک با یک هزار و ۳۸۸ مورد، دام و طیور با ۴۱۱ مورد و تولیدات باغی و زراعی با ۲۸۲ مورد، بیشترین فراوانی طرح‌های افتتاحی وجود دارد.

از ابتدای دولت دوازدهم تا ابتدای شهریورماه، ۱۶ هزار و ۳۷۲ طرح عمرانی و تولیدی بخش کشاورزی به بهره برداری رسیده است.

با احتساب طرح‌های افتتاحی بخش کشاورزی در هفته دولت امسال، ۱۸ هزار و ۹۸۸ طرح کشاورزی از آغاز به کار دولت دوازدهم تاکنون افتتاح و مورد بهره برداری قرار گرفته است.

بررسی طرح‌های افتتاحی کشاورزی در سه سال اخیر نشان می‌دهد، زیربخش‌های آب و خاک با ۱۰ هزار و ۳۱۵ طرح، دام و طیور با ۱۸۹۹ طرح و تولیدات باغی و زراعی با ۱۴۲۶ طرح، بیشترین فراوانی طرح‌های افتتاحی بخش کشاورزی را داشته‌اند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 4 =