هشدار گروه مسلح ناشناس عراقی: ادامه اشغالگری آمریکا را تحمل نمی‌کنیم

بغداد - ایرنا - یک گروه ناشناس در عراق موسوم به "جند (سرباز) الامام الحجه" با استقبال از فتوای جهاد آیت‌الله "سیدکاظم حائری" از مراجع عراق برای حمله به نیروهای آمریکایی در این کشور به تلافی ادامه اشغالگری و نیز حملات اخیر به مراکز عراقی، اعلام آمادگی کرد.

چند فرد مسلح این گروه با انتشار یک ویدیو که در شبکه های اجتماعی عراق دست به دست می شود، با چهره های پوشیده در حالی که تصاویری از شهدین صدرین (سید محمد باقر و سید محمد صادق صدر) در محل نصب شده است، با قرائت بیانیه ای به نیروهای آمریکایی هشدار دادند که اقدام به هدف گرفتن نیروهای آمریکایی می کنند.

در این بیانیه آمده است که نیروهای اشغالگر آمریکا به سالها غارت ثروت های عراق اکتفا نکردند و اکنون به مراکز و پایگاه های  ما حمله می کنند.

این افراد مسلح خطاب به ترامپ ادامه داده اند که پایگاه های نظامی و غیر نظامی آمریکا در عراق بعنوان اهداف مشروع برای ما خواهد بود و تا خروج آخرین سرباز کافر (آمریکایی) از پا نخواهیم نشست.

در این ویدیو همچنین تصاویری از تمرین های رزمی تعدادی افراد به همراه چند فروند موشک با برد متوسط که آرم همین گروه بر روی آن هک شده است، دیده می شود.

منابع رسمی عراق هنوز در خصوص صحت و سقم و ماهیت این ویدیو یا هویت این گروه اظهارنظر نکرده اند.

طی یک ماه گذشته چهار انبار سلاح  الحشد الشعبی عراق در معرض انفجار قرار گرفته است که بسیاری از ناظران احتمال حادثه بودن آن را نفی و بر عمدی و مشکوک بودن این رویدادها بویژه تکرار آن تاکید می کنند.

برخی ناظران و مسوولان عراقی این حملات را کار آمریکا و اسراییل و از طریق حملات هوایی با پهپاد دانسته بودند.

در آخرین مورد نیز یکشنبه شب دو هواپیمای بدون سرنشین به یک مقر الحشد الشعبی در نزدیک مرز سوریه در استان الانبار شلیک کردند که طی آن دو نیروی الحشد از جمله یک فرمانده میدانی به شهادت رسید و دو خودروی این نیرو نیز منهدم شد.

سازمان الحشد الشعبی عراق در اطلاعیه ای به صراحت اعلام کرد که حمله یاد شده از سوی هواپیماهای بدون سرنشین اسراییل و با پوشش هوایی نیروهای آمریکایی (مستقر در عراق تحت پوشش ائتلاف مدعی مبارزه با داعش ) انجام شد.

در این اطلاعیه تصریح شده است که حمله هواپیماهای بدون سرنشین اسراییل  با پشتیبانی هوایی نیروهای آمریکایی و یک بالون تجسسی در جاده عکاشات - القائم 15 کیلومتری مرز سوریه صورت گرفته است.

برغم تاکید برخی مقامات سیاسی و نظامی عراق مبنی بر همکاری آمریکا و اسراییل در تجاوز هوایی به این کشور، پنتاگون بار دیگر دست داشتن در این حملات را تکذیب کرد.

وزارت جنگ آمریکا (پنتاگون) روز سه شنبه در اطلاعیه ای بار دیگر مدعی شد که واشنگتن هیچگونه نقشی در انفجارهای پیش آمده در مراکز و انبارهای مهمات الحشد الشعبی عراق نداشته است.

اطلاعیه که در رسانه های عراقی بازتاب یافته است، افزود که نیروهای آمریکا هیچ گونه عملیات بمباران و یا حمله دیگری که منجر به انفجار در انبارهای مهمات در عراق شده باشد، انجام نداده اند.

پنتاگون بدون اشاره به دخالت های مکرر در امور داخلی عراق و تحرکات نظامی خودسرانه که منجر به احضار کادار آمریکا در بغداد به وزارت امور خارجه شد گفت که آمریکا از حاکمیت ملی عراق حمایت می کند.

آمریکایی ها که در سال 2011 بدلیل شکست ها و ناکامی های مکرر، مجبور به ترک عراق شده بودند، سه سال بعد به بهانه مبارزه با داعش و در راس یک ائتلاف خودخوانده بین المللی بار دیگر وارد این کشور شدند.
با این همه پس از اعلام پایان نظامی گروهک تروریستی داعش در عراق در اوایل آذرماه سال 96، بسیاری از احزاب، شخصیت ها و رسانه های عراقی با اشاره به منتفی شدن بهانه حضور نظامیان خارجی تحت پوشش ائتلاف بین المللی مبارزه با داعش در کشورشان، بیش از پیش خواستار خروج این نظامیان که عمدتا نیروهای آمریکایی هستند، شده اند.

این مطالبات در هفته های اخیر و پس از انفجارهای مشکوک در انبارهای مهمات الحشد الشعبی ابعاد تازه تری  یافته است./

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 5 =