افزایش ۱۰ برابری گازرسانی به روستاهای خراسان جنوبی

بیرجند - ایرنا - مدیرعامل شرکت گاز خراسان جنوبی گفت: ابتدای دولت یازدهم ۵۸ روستای استان از گاز طبیعی برخوردار بودند که اکنون به ۵۶۲ روستا معادل ۱۰ برابر افزایش یافته است.

سید محمود هاشمی روز سه‌شنبه در آیین بهره‌برداری همزمان گازرسانی به ۱۴ روستا و ۱۶ واحد تولیدی و صنعتی شهرستان بیرجند اضافه کرد: ابتدای دولت یازدهم ۱۸ درصد روستاهای استان گازدار یا عملیات اجرایی گازرسانی آن در حال انجام بود که اکنون به ۸۳ درصد افزایش یافته است.

وی گفت: همچنین در آغاز دولت یازدهم ۲۰۰ واحد تولیدی و صنعتی خراسان جنوبی گازرسانی شده بود که اکنون به یک هزار و هفت واحد افزایش یافته است.

وی با اشاره به شعار هر روز گازرسانی به یک روستا و یک واحد صنعتی در این استان اظهار داشت: دولت توجه ویژه‌ای به استان‌ها و شهرستان‌های کم برخوردار، کمتر توسعه یافته و مرزی داشته است.

طرح گازرسانی به ۱۴ روستا و ۱۶ واحد تولیدی و صنعتی شهرستان بیرجند در چهارمین روز هفته دولت با حضور استاندار خراسان جنوبی به بهره‌برداری رسید.

مدیرعامل شرکت گاز خراسان جنوبی گفت: برای گازرسانی به ۱۴ روستای شهرستان بیرجند ۴۸ میلیارد ریال اعتبار هزینه شده است و ۵۸۴ خانوار از مزایای آن برخوردار شدند.

وی افزود: همچنین برای گازرسانی به این روستاها ۵۱ کیلومتر شبکه تغذیه و توزیع، ۲ ایستگاه تقلیل فشار و ۵۳۰ علمک گاز نصب و اجرا شده است.

هاشمی بیان کرد: برای بهره‌برداری از پروژه گازرسانی به ۱۶ واحد صنعتی و تولیدی شهرستان بیرجند نیز ۲۳ میلیارد ریال اعتبار هزینه شده است.

وی اجرای ۲۶ کیلومتر خط تغذیه و شبکه توزیع، احداث سه ایستگاه اندازه‌گیری و نصب ۱۳ انشعاب گاز را از دیگر اقدامات انجام شده برای این پروژه عنوان کرد.

محمدصادق معتمدیان روز سه شنبه با همراهی معاون عمرانی استاندار، فرماندار بیرجند و جمعی از مسئولان استان و شهرستان یک ایستگاه تقلیل فشار را نیز در این شهرستان افتتاح کرد.

یک هزار و ۱۹ طرح عمرانی و زیربنایی در استان خراسان جنوبی با اعتبار هشت هزار و ۵۶۵ میلیارد ریال در هفته دولت افتتاح یا کلنگ‌زنی می‌شود که از این تعداد ۹۸۰ طرح با اعتبار چهار هزار و ۹۸۵ میلیارد ریال به بهره برداری می‌رسد.

همچنین عملیات اجرایی ۳۹ طرح با پیش بینی اعتبار سه هزار و ۶۰۰ میلیارد ریال در این استان مرزی آغاز می‌شود.

استان مرزی خراسان جنوبی ۱۱ شهرستان دارد و بیرجند مرکز آن است.

۷۵۵۷*۳۰۲۸

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =