۵ شهریور ۱۳۹۸،‏ ۱۶:۳۸
کد خبرنگار: 2493
کد خبر: 83454256
۰ نفر

برچسب‌ها

جشنواره موج کیش بستری برای آموزش است

تهران- ایرنا- دبیر سومین جشنواره فیلم موج کیش، لزوم ایجاد بستری برای آموزش در این جشنواره را علت برگزاری کارگاه هایی برای فیلمساز دانست.

ابراهیم حصاری درباره اهمیت برگزاری جشنواره فیلم موج کیش، اظهار داشت: این رویداد با توجه به آزمون و خطاهای دوره‌های گذشته به بلوغ نسبی رسیده است و ما سعی کردیم با برنامه‌ریزی بهتر جشنواره را در سطح کیفی بالاتری در همه‌ بخش‌ها برگزار کنیم.

وی با اشاره به اینکه امسال با توجه به سیاست‌های منطقه و اقلیم جشنواره، موضوع «سفر و گردشگری» و «دریا» را در ادلویت جشنواره انتخاب کردیم، اظهار داشت: همچنین بخش «فیلمنامه» از آیتم‌های تخصصی‌ای است که امسال به جشنواره اضافه شده است.

دبیر سومین جشنواره فیلم موج کیش، تاکید کرد: یکی از مواردی که در بحث فنی مورد توجه قرار گرفت، ارتقای کیفیت نمایش فیلم‌ها بود که در نتیجه‌ آن، تیم فنی مجاب به استفاده از سیستم "دی‌سی‌پی دی لیزری"، و "دی‌سی‌پی ای" برای پخش فیلم‌ها شد.

حصاری همچنین به برنامه‌ریزی بهتر برای میزبانی تعداد مهمان بیشتری هم در حوزه رسانه و هم فیلمساز، اشاره کرد و گفت ۵۹ فیلم که به بخش مسابقه‌ جشنواره راه یافته‌اند طی این سه روز نمایش داده خواهند شد.

دبیر سومین جشنواره فیلم موج کیش درباره بخش ویژه «فیلمسازان کیش» نیز توضیح داد: در این بخش تلاش اصلی ایجاد انگیزه و آموزش برای فیلمسازان کیش و علاقه مندان به این حوزه بوده که رسیدن ۲۰ اثر در این حوزه و راهیابی ۴ فیلم  به بخش مسابقه و رقابت در بخش ویژه خود ؛ نشان‌دهنده‌ بسترسازی مناسب فیلمسازی در کیش، و تدارک فضایی برای فعالیت حرفه‌ای تر فیلمسازان کیش بوده که در این جشنواره نمود پیدا کرده است.

وی گفت: هدف ما از بخش ویژه‌ «نگاه فیلمسازان کیش» رسیدن به نگاه متفاوت‌تری در فیلمسازی بود که احساس می‌کنیم محقق شده است.

دبیر سومین جشنواره فیلم موج کیش تشکیل پاتوق‌های فیلم کوتاه و اکران فیلم‌های سینمای هنر و تجربه را، بازخورد برگزاری دوره اول جشنواره موج دانست و افزود: این جریان‌سازی که پایه‌ آن با جشنواره اول گذاشته شده است، با برگزاری پاتوق‌ها و کارگاه های مرتبط، که مشتق از آن اتفاق‌ها است، ادامه دارد.

حصاری با اشاره به برگزاری نشست‌های تخصصی و کارگاه در حاشیه مراسم اختتامیه‌ جشنواره، گفت: لزوم ایجاد بستری برای آموزش، ما را به  این سمت برده که کارگاه هایی برای دوستان فیلمساز داشته باشیم.

وی افزود: به اعتراف داوران و هیئت انتخاب، علی‌رغم موضوعی بودن جشنواره فیلم‌های دریافتی توسط دبیرخانه از کیفیت بالاتری نسبت به دوره‌های پیشین، برخوردار بودند که از جمله فیلم‌های شرکت‌کننده در این جشنواره، فیلم‌هایی هستند که در فستیوال‌های معتبر جهانی مثل کن و ساندنس، حضور داشته‌اند.

حصاری گفت: دغدغه‌ سازمان منطقه آزاد کیش، حضور پررنگ‌تر اهالی فرهنگ در جزیره و متعاقب آن، انعکاس فرهنگ و جاذبه ها آن است و این مهم از طریق مدیوم سینما می‌تواند با کمک به معرفی هرچه بهتر، محقق شود.

دبیر سومین جشنواره فیلم موج کیش، خاطرنشان کرد: امیدواریم این رشد را همه‌ساله در بخش‌های مختلف کیفی و اجرایی ببینیم و در نهایت به برگزاری جشنواره‌ای بین‌المللی برسیم و جشنواره موج کیش به عنوان برند قابل ارائه‌ای در حوزه سینما مطرح و فراگیر شود.

سومین دوره جشنواره فیلم موج کیش با سه موضوع سفر و گردشگری، نگاه ویژه به دریا و فیلمسازان جزیره کیش طی روزهای ۵ تا ۷ شهریورماه در حال برگزاری است.

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 2 =