۵ شهریور ۱۳۹۸،‏ ۱۷:۴۱
کد خبرنگار: 1458
کد خبر: 83454223
۰ نفر

برچسب‌ها

بهره‌برداری از ۱۱۶ پروژه عمرانی و اقتصادی در کلاله آغاز شد

گنبدکاووس – ایرنا – در چهارمین روز از هفته دولت، بهره‌برداری از ۱۱۶ پروژه عمرانی و اقتصادی و آغاز عملیات اجرایی ۱۳ پروژه دیگر در شهرستان کلاله در شرق استان گلستان انجام شد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری جمهوری اسلامی، در این آیین که روز سه شنبه با حضور تنی چند از مدیران کل، مسئولان دستگاه‌های اجرایی گلستان و شهرستان کلاله برگزار شد، معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری گلستان در سخنانی با گرامیداشت یاد و خاطره شهیدان رجایی و باهنر ، اظهارداشت: شهیدان رجایی و باهنر از چه ویژگی‌هایی برخوردار بودند که در دل مردم ایران جای گرفته و ماندگار شدند.

علی نذیری با بیان اینکه مقام معظم رهبری پیوسته بر توسعه علم و دانش تاکید می‌کنند، افزود : در حال حاضر در استان گلستان ۶۵ هزار دانشجو در ۱۶۰ د انشگاه به تحصیل مشغول هستند که از این تعداد ۳۰ هزار نفر را زنان و ۳۵ هزار نفر را نیز مردان تشکیل می دهند.

وی به برخی طرح‌های توسعه در استان گلستان اشاره کرد و گفت: اجرای طرح زهکشی به وسعت ۲۸۰ هزار هکتار، خرید تضمینی محصولات زراعی شامل گندم، جو و سویا ، توسعه دام‌های سنگین دو منظوره، طرح تشکیل اورژانس اقتصادی در فرمانداری‌های شهرستان‌های استان، توسعه بنگاه‌های تولیدی، توسعه سرمایه‌گذاری جدید در شهرک‌های صنعتی، راه اندازی ۴۰ بازار چه دائمی و ۶۵ بازارچه موقت از جمله برنامه‌های توسعه اقتصادی و کشاورزی در استان گلستان است.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری گلستان با بیان اینکه ۲۴ شهرک و ناحیه صنعتی در استان فعالیت دارند، به نقش توسعه بخش کشاورزی در کسب رتبه های برتر کشوری استان اشاره کرد و گفت: گلستان د ر تولید دانه‌های روغنی رتبه اول@ گندم رتبه دوم ، توتون رتبه سوم و در تولید شالی رتبه چهارم کشور را به خود اختصاص داده است.

در این مراسم فرماندار نیز کلاله به توطئه های دشمنان در جهت مقابله با خدمات و عملکرد دولت اشاره کرد و گفت: ایجاد یاس و نومیدی در بین مردم و کمرنگ جلوه دادن خدمات دولت از توطئه های برجسته دشمنان است.

علی اصغر بیانی، اتحاد، همدلی و زندگی مسالمت آمیز قومیت‌ها و مذاهب مختلف ساکن در این منطقه را از ویژگی‌های شاخص این شهرستان دانست و گفت: مردم بر این اساس در عرصه های مختلف ضمن مقابله با توطئه های تفرقه افکنانه دشمنان، از دستآوردهای انقلاب اسلامی قاطعانه دفاع می کنند.

فرماندار کلاله امسال را سال عمران و آبادانی این شهرستان اعلام کرد و اظهار داشت: امروز در چهارمین روز از هفته دولت ۱۲۹ پروژه عمرانی و اقتصادی با اعتباری بالغ بر۵۳۴ میلیارد و ۳۰۰ میلیون ریال، به صورت متمرکز در دو شهر کلاله و فراغی و روستاهای این شهرستان افتتاح و کلنگ زنی میشود.

وی گفت: از این مجموعه ۸۴ پروژه عمرانی است که با اعتباری بالغ بر ۴۷۴ میلیارد ریال ۷۱ پروژه افتتاح و اجرای ۱۳طرح نیز آغاز می شود.

فرماندار کلاله همچنین در ادامه این گزارش از افتتاح ۴۵ طرح اقتصادی نیز خبر داد و گفت: این پروژه ها با ۶۰ میلیارد و ۳۰۰میلیون ریال در این شهرستان افتتاح و مورد بهره برداری قرار می گیرد.

بیانی ادامه داد: با افتتاح پروژه های هفته دولت در این شهرستان برای ۱۷۰ نفر زمینه اشتغال پایدار فراهم می شود.

نماینده مردم  شهرستان‌های مینودشت، گالیکش، کلاله و مراوه تپه در مجلس نیز گفت: هفته دولت بهترین فرصت برای تقدیر و تجلیل از کارکنان بخصوص تقدیر از خدمتگزارانی است که طی ۴۰ سال پس از پیروزی انقلاب اسلامی در کنار هم و با وحدت و همدلی صادقانه کارکرده و ضمن تلاش برای توسعه و پیشرفت کشور، توطئه ها و ترفند های دشمنان را هم با شکست روبرو کرده اند.

شهرام کوسه غراوی وظیفه نمایندگان مجلس را قانونگذاری دانست و افزود: نمایندگان در کنار وظیفه اصلی خود در اجرای طرح و پروژه های محتلف خدماتی، زیربنایی و عمرانی در کنار مدیران دستگاه های اجرایی تلاش و پیگیری‌های لازم را دارند.

نماینده مردم چهار شهرستان شرق گلستان در مجلس با اشاره به تحریم های دشمن و تلاش دولتمردان برای بهبود شرایط زندگی مردم تاکید کرد : امروز زمانی است که در کنار هم باید به مدیران و مسئولان اجرایی انگیزه، انرژی و امید بدهیم تا دراین شرایط سخت اقتصادی تلاش ارزندهای برای بهبود شرایط زندگی مردم و توسعه و پیشرفت کشور داشته باشند.

شهرستان کلاله با بیش از ۱۳۰هزار نفر جمعیت ، در شرق استان گلستان واقع است.

/۱۸۶۰/۷۴۷۸

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 13 =