سومین جشنواره ملی جهادگران برگزار می شود

تهران- ایرنا- مسئول بسیج سازندگی از برگزاری سومین جشنواره ملی جهادگران در سوم بهمن ۹۸ خبرداد و گفت: یکی از اقدامات مجامع و شوراهای استانی بسیج سازندگی، شناسایی توانمندی‌ها و جمع‌آوری آثار و تجارب جهادگران است.

  «محمد زهرایی» روز شنبه در نشست هماهنگی سومین جشنواره ملی جهادگران که در بهمن ماه قرار است؛ برگزار شود، اظهار داشت: پایش درستی از شوراها و مجامع استانی تمامی جهادگران امسال انجام می شود تا در مأموریت‌های بسیج سازندگی و در مجامع استانی نقش تعیین‌کننده‌ای ایفا کنند.

وی به تاکیدات رهبرمعظم انقلاب مبنی بر ارائه دستاوردهای گروه‌های جهادی به مردم اشاره کرد و افزود: در همین زمینه امسال سومین دوره جشنواره ملی جهادگران را برگزار می‌کنیم تا توجه گروه‌های جهادی را به اهمیت رسانه معطوف کنیم.

مسئول بسیج سازندگی با بیان اینکه امسال دبیری جشنواره با بسیج دانشجویی است، ادامه داد: علاوه بر گروه‌های جهادی موفق استانی، اقشار مختلف جامعه نیز می‌توانند آثار خود را در عرصه‌های اقتصادی، فرهنگی، اجتماعی، سلامت، عمران و آبادانی به دبیرخانه جشنواره ارسال کنند.

زهرایی تأکید کرد: تبلیغ فعالیت گروه‌های جهادی یکی از فرصت‌های مناسب برای تبدیل شدن تفکر جهادی به فرهنگ عمومی است که اگر این موضوع گسترش یابد، می‌توان آن را به عنوان راهی برای تحقق انتظارات رهبر معظم انقلاب اسلامی از گروه‌های جهادی دانست.

وی با یادآوری اینکه امسال جشنواره ملی جهاد گران سوم بهمن ماه برگزار می‌شود، خاطرنشان کرد: سال گذشته داوری این جشنواره را حدود ۴۰ نفر از پیشکسوتان جهادی انجام دادند.

سومین جشنواره ملی جهادگران تا ۳۰ آبان پذیرای آثار ارسالی شرکت‌کنندگان است
 

حمید فرقانی دبیر اجرایی سومین جشنواره ملی جهادگران هم در این نشست اظهارداشت: در سال گذشته تعداد سه هزار و ۱۴۵ اثر در جشنواره ملی جهادگران شرکت کردند که بیشترین آثار مربوط به استان‌های مازندران، خراسان جنوبی، آذربایجان شرقی و تهران بود و از میان این آثار هم از صاحبان ۱۰۰ اثر تقدیر به عمل آمد.

وی افزود: در سومین جشنواره ملی جهادگران به دنبال شناسایی گروه‌هایی هستیم که در حوزه‌های تخصصی فعالیت می‌کنند و خدمات ارائه می‌دهند؛ علاوه بر این، مشارکت همه نهادها برای اجرایی کردن ایده‌ها و طرح‌های ارسالی به جشنواره را هم دنبال می‌کنیم.

دبیر اجرایی سومین جشنواره ملی جهادگران ادامه داد: عموم علاقه‌مندان می‌توانند آثار مرتبط با جشنواره را در بخش‌های تخصصی و هنری تا ۳۰ آبان به دبیرخانه همایش ارسال کنند، تا پس از ارزیابی و بررسی آن‌ها، مراسم اختتامیه جشنواره و معرفی صاحبان آثار برتر را در ۲۰ بهمن برگزار کنیم.

در پایان این مراسم که با حضور مسئولان سازمان بسیج سازندگی و نمایندگان استانی  بسیج اقشار برگزار شد از پوستر و سایت جشنواره ملی جهادگران رونمایی شد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار دانشگاه و آموزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha