۲ پاسگاه محیط بانی چهارمحال وبختیاری بهره برداری و کلنگ زنی شد

شهرکرد- ایرنا- همزمان با هفته دولت ۲ پاسگاه محیط بانی در استان چهارمحال وبختیاری روز سه شنبه بهره براداری و کلنگ زنی شد.

مدیرکل حفاظت محیط زیست چهارمحال و بختیاری گفت:  به منظور حفظ و حراست از محیط زیست منطقه کوهرنگ، احداث یک باب پاسگاه محیط بانی خیر ساز در منطقه بازفت به مساحت ۱۸۰ مترمربع زیربنا و ۵۰۰ متر مربع زمین در سال ۹۶ آغاز و همزمان با هفته دولت امسال به بهره برداری رسید.

شهرام احمدی افزود: برای احداث این پاسگاه ۴ میلیارد ریال از محل کمک های خیران و صندوق ملی محیط زیست و اداره کل حفاظت محیط زیست استان هزینه شد.

به گفته وی، این پاسگاه محیط بانی در بخش بازفت به عنوان نخستین پاسگاه محیط بانی بخش بازفت و همچنین نخستین پاسگاه محیط بانی خیرساز در استان است.

احمدی در ادامه از کلنگ زنی پاسگاه محیط بانی گل سرخ در شهرستان کوهرنگ در زمینی به  مساحت یکهزار مترمربع خبر داد و گفت: این پاسگاه با زیربنای ۲۰۰ مترمربع احداث می شود که برای ساخت این طرح ۱۰ میلیارد ریال اعتیار پیش بینی شده است.

به گفته وی ، در دولت تدبیر و امید، ۵ پاسگاه محیط بانی در چهارمحال و بختیاری احداث شده است.

هم اکنون بیش از ۲۵ پاسگاه محیط بانی در مناطق حفاظت شده استان چهارمحال وبختیاری فعال است.

استان چهارمحال وبختیاری یک پارک ملی، یک اثر طبیعی ملی و ۵ منطقه حفاظت شده به مساحت ۱۵۵هزار و ۸۴۴ هکتار و ۲ منطقه شکار ممنوع به مساحت ۵۱ هزار و ۷۲۴ هکتار دارد.

۷۳۶۰/۲۰۹۷

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 5 =