۶ شهریور ۱۳۹۸،‏ ۲۳:۰۸
کد خبرنگار: 1459
کد خبر: 83454085
۰ نفر

برچسب‌ها

سه خبر کوتاه در گیلان

رشت - ایرنا - فراخوان عضویت در باشگاه خبرنگاران هلال احمر در گیلان، آبرسانی امامزاده نورالعرش رودبار به همت گروه جهادی و کسب جام لیگ علمی دانش آموزی استان توسط دبیرستان متوسطه اول فرزانگان ناحیه دو رشت سه خبر کوتاه اجتماعی است.

مهدی ولی پور مدیرعامل هلال احمر گیلان گفت: علاقمندان   می توانند  با مراجعه به سایت جمعیت هلال احمر کشور به آدرس   www.rcs.ir  شرایط و ضوابط عضویت در باشگاه خبرنگاران هلال احمر را مشاهده و نسبت به ثبت نام اقدام کنند.

وی اظهار کرد: باشگاه خبرنگاران جمعیت هلال احمر با هدف ارتقای اطلاع رسانی ، ترویج و گسترش دانش و مهارت های ارتباطی،  کمک به توسعه فرهنگ سازی ،  انتقال تجربیات و دانش رسانه ای در هلال احمر تشکیل می شود.

وی درباره نحوه شکل گیری مجامع شعب و استان بیان داشت: باشگاه خبرنگاران در شعب ،حداقل با حضور سه نفر رسمیت یافته و پس از شکل گیری مجمع شعبه به ازای هر سه نفر عضو ،  یک نفر به عنوان نماینده به مجمع استانی راه می یابد و پس از انتخابات استانی یک نفر به عنوان مسئول مجمع استان به مجمع کشوری معرفی می شود.

آبرسانی امامزاده نورالعرش رودبار به همت گروه جهادی 
رئیس اداره اوقاف شهرستان رودبار از آبرسانی روستا و امامزاده نورالعرش به همت گروه جهادی رضوی دانشجویی شهید سید یونس رودباری خبر داد.

حجت الاسلام حمید رهبر شاد در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، با بیان اینکه عملیات آبرسانی روستا از دو هفته پیش آغاز شده، بیان داشت: بهسازی، حفر و لوله گذاری یک کیلومتری خط انتقال در مسیرهای کوهستانی و سخت گذر با تلاش بی وقفه دانشجویان گروه جهادی انجام گرفت.

وی با اشاره به مشارکت ۲۰ نفر از دانشجویان گروه جهادی در این پروژه خدمت رسانی ، اظهار داشت: بخشی از هزینه لوله های استفاده شده در این طرح خدمت رسانی از محل اعتبارات عمرانی بقعه متبرکه نورالعرش تامین می شود.

استان گیلان دارای ۹۴۱ بقعه متبرکه است.

جام لیگ علمی دانش آموزی گیلان از آن دبیرستان متوسطه اول فرزانگان ناحیه دو رشت شد

مدیرکل آموزش و پرورش گیلان در این باره به خبرنگار ایرنا گفت: دو هزار و ۵۱ تیم پنج نفره  در مرحله منطقه ای این لیگ علمی با هم رقابت کردند که پس از کسب حد نصاب ۵۰ تیم دختران و ۳۵ تیم پسران به مرحله استانی راه یافتند.

نادر جهان آرای با بیان این که لیگ علمی ویژه دانش آموزان در بخش منطقه ای در سه سطح و در مرحله استانی در دو سطح برگزار شد، افزود: دانش آموزان در این لیگ علمی به سوالات ریاضی، علوم، زبان انگلیسی و ادبیات فارسی به تعداد ۶۰ سئوال به مدت ۷۵ دقیقه پاسخ دادند.

وی اظهار داشت: ایجاد سازگاری و انعطاف پذیری در دانش آموزان و تلاش برای رسیدن به هدف، تقویت روحیه همکاری، ارتقای سطح علمی و رشد خلاقیت از جمله اهداف برگزاری این لیگ علمی است.

در چهارمین دوره لیگ علمی در سال تحصیلی ۹۸_ ۹۷ ، در سطح دو پایه هفتم، دبیرستان البرز و در سطح یک دبیرستان میرزا کوچک خان هر دو از ناحیه یک رشت اول شدند. در سطح دو پایه هشتم دبیرستان غیر دولتی طلوع فجر بندر انزلی و در سطح یک دبیرستان فرزانگان ناحیه دو رشت مقام های نخست را از آن خود کردند.

در سطح دو پایه نهم، دانش آموزان ماسال و در سطح یک دبیرستان شهید انصاری آستارا رتبه های اول را به دست آوردند.

در سال تحصیلی گذشته، افزون بر ۳۹۳ هزار دانش آموز در استان گیلان تحصیل کردند.

/۲۰۰۷/۷۲۸۶

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 3 =