۵ شهریور ۱۳۹۸،‏ ۱۵:۵۶
کد خبرنگار: 2191
کد خبر: 83454052
۰ نفر

برچسب‌ها

پنج هزار میلیارد ریال در بخش کشاورزی سبزوار سرمایه گذاری شد

سبزوار- ایرنا- فرماندار سبزوار گفت: از ابتدای دولت تدبیر و امید تاکنون پنج هزار و ۸۰۰ میلیارد ریال در بخش کشاورزی این شهرستان سرمایه گذاری شده است.

احمد برادران روز سه شنبه در نشست خبری هفته دولت با اشاره به دستاوردهای بخش کشاورزی شهرستان سبزوار در دولت تدبیر و امید افزود: اجرای طرح های آبیاری، نوسازی ناوگان، توسعه کشت گلخانه ها و شیلات برخی از این موارد است که منجر به افزایش تولید شده است.

وی اضافه کرد: تنها امسال در سطح  سه هزار و ۵۰۰ هکتار از اراضی  کشاورزی سبزوار طرح های آبیاری کم فشار و تحت فشار اجرا شده است.

فرماندار سبزوار گفت: با توجه به کاهش منابع آب، توسعه  کشت گلخانه ها در دستور کار قرار گرفت به حدی که ۲۰ هزار متر مربع فضای گلخانه ای در این شهرستان در سال ۹۲ اکنون به ۱۲۰ هزار متر مربع افزایش یافته است.

برادران افزود: افزایش تولید شیلات یکی از دستاوردهای دولت در بخش کشاورزی سبزوار است و هم اینک شهرستان سبزوار با  تولید سالیانه سه هزار و ۲۰۰ تن ماهی سردابی و گرمابی یک سوم تولید شیلات خراسان رضوی را تامین می کند و سه واحد پرورش ماهی خاویاری نیز در این شهرستان فعال است.

وی با اشاره به افزایش تولید محصولات اساسی گفت: امسال ۲۹ هزار تن گندم در این شهرستان تولید شد که نسبت به پارسال هشت هزار تن افزایش داشته و خرید تضمینی این محصول هم ۳۰ درصد بیشتر شده است.

فرماندار سبزوار  رشد صنعت را از دیگر شاخص های توسعه سبزوار در این دولت دانست و افزود: سال گذشته ۲۰ فقره پروانه بهره برداری صنعتی با اشتغال ۲۹۴ نفر صادر و در پنج ماه نخست امسال هفت پروانه صادر و  این واحدها وارد مدار تولید شدند.

برادران با بیان اینکه سبزوار از قطب‌ های معدنی استان خراسان رضوی است گفت: از ابتدای امسال تاکنون هفت پروانه بهره برداری معدن در شهرستان سبزوار صادر شده است.

وی ادامه داد: هم اکنون کارخانه فروسیلیکو منگنز شهرستان سبزوار با هفت میلیون دلار سرمایه گذاری یک شرکت چینی و تولید روزانه ۸۰ تن و اشتغال زایی ۵۰۰ نفر در مرحله بهره برداری قرار دارد.

فرماندار سبزوار استقرار دفتر سرمایه‌ گذاری شهرستان را یکی از مهمترین دستاوردهای دولت در سبزوار دانست و گفت: این دفتر توانسته با معرفی ظرفیت های اقتصادی و صنعتی و تسهیل فرایندهای صدور مجوز زمینه جذب سرمایه‌گذاران خارجی و داخلی را فراهم کند.

برادران افزود: با توجه به ظرفیت های اقتصادی سبزوار  امسال اداره گمرک در این شهرستان مستقر می شود و ایجاد اتاق بازرگانی،صناعف معادن و کشاورزی شهرستان نیز در مرحله صدور مجوز است.

وی با اشاره به بازآفرینی محلات هدف و حاشیه این شهر گفت: طی پنج سال گذشته ۱۱۱ طرح و راهکار بازآفرینی شهری در محلات حاشیه با همکاری نهادهای شهرستان سبزوار و مشارکت شهروندان با بیش از هزار میلیارد ریال اجرا شده است.

او افزود: طرح های عمران شهری، ساخت بوستان، مدرسه ابتدایی، کمربندی، پایگاه بهداشت، ایجاد کتابخانه و مهدهای کودک برخی از فعالیت های مجموعه مدیریت شهری سبزوار در مناطق حاشیه و هدف شهر سبزوار بوده است.

سبزوار در ۲۳۰ کیلومتری غرب مشهد قرار دارد.

۸۱۴۵/۷۴۹۵/۱۹۲۲

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 13 =