تمامی روستاهای بالای ۲۰ خانوار تا پایان دولت گازدار می‌شوند

بیرجند - ایرنا - استاندار خراسان جنوبی گفت: براساس برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته تا پایان دولت دوازدهم همه روستاهای بالای ۲۰ خانوار و روستاهای پرجمعیت زیر ۲۰ خانوار استان از نعمت گاز برخوردار می‌شوند.

محمدصادق معتمدیان روز سه‌شنبه در آیین افتتاح گازرسانی به ۱۴ روستای شهرستان بیرجند در روستای علی‌آباد افزود: یکی از اولویت‌های اصلی ما گازرسانی به روستاهاست که تاکنون ۶۷ درصد روستاهای بالای ۲۰ خانوار خراسان جنوبی از نعمت برخوردار شدند و تا پایان امسال به بیش از ۸۲ درصد می‌رسد.

وی گفت: دولت در بودجه سال ۹۸ اعتبارات قابل توجهی را برای استان‌های کمتر برخوردار به ویژه خراسان جنوبی ابلاغ کرد و امروز با افتخار اعلام می‌کنیم همه شهرهای استان از نعمت گاز برخوردار هستند و گازرسانی به روستاها نیز در حال انجام است.

استاندار خراسان جنوبی اظهار داشت: با زحمات مسئولان استان و شهرستان اکنون ۱۳۳ روستای بیرجند از گاز برخوردار شده‌اند و عملیات گازرسانی به ۳۸ روستای باقیمانده نیز در حال انجام است.

وی با بیان اینکه نهضت گازرسانی در استان شکل گرفته است گفت: به برکت نظام جمهوری اسلامی در سال‌های پس از پیروزی انقلاب اسلامی خدمات شایسته و قابل توجهی به مناطق کم برخوردار از جمله خراسان جنوبی شده است.

معتمدیان ادامه داد: در بحث عمران و آبادانی نگاه ویژه‌ای به روستاهای استان در دولت‌های مختلف شده که امروز در بخش‌های زیرساختی از جمله احداث جاده‌ها، ایجاد اماکن رفاهی و خدمات موردنیاز درمانی، آموزشی، شبکه‌های تلویزیونی و سایر اقدامات قابل توجهی انجام شده است.

وی یادآور شد: یکی از اقدامات ارزشمندی که در دولت یازدهم و دوازدهم سرعت بیشتری گرفته نهضت گازرسانی است که با تلاش‌های مسئولان کشور و تلاش کارکنان شرکت گاز شاهد خدمات بسیار ارزشمندی در سال‌های اخیر بوده‌ایم.

استاندار خراسان جنوبی در حاشیه این آیین از وضعیت قنات خشکیده روستای علی‌آباد نیز بازدید کرد و برای پیگیری و احیای آن دستور پیگیری داد.

پروژه گازرسانی به روستای علی‌آباد بیرجند به نمایندگی از گازرسانی به ۱۴ روستا و ۱۶ واحد تولیدی و صنعتی بیرجند در چهارمین روز هفته دولت افتتاح شد همچنین ایستگاه تقلیل فشار شماره ۲ این شهرستان با اعتباری بالغ بر ۴۵ میلیارد ریال  به بهره‌برداری رسید.

۷۵۵۷*۳۰۲۸

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 1 =