اعتبار ۱۰ هزار میلیارد ریالی صندوق ذخیره ارزی برای طرح زهکشی گلستان

گرگان - ایرنا - رییس سازمان جهادکشاورزی گلستان با اشاره به بازدید اخیر نماینده مقام معظم رهبری از مناطق سیلزده این استان اظهار داشت : مقدمات برداشت ۱۰ هزار میلیارد ریال اعتبار از صندوق ذخیره ارزی کشور برای شتاب بخشیدن به طرح زهکشی اراضی شمالی گلستان نهایی شد.

مختار مهاجر روز سه شنبه به ایرنا گفت: بر اساس طرح ارائه شده ۲ شبکه مویرگی موازی گرگانرود ترسیم و اجرا می شود تا در مواقع بحرانی از فشار سیلاب بکاهد.

 وی بیان کرد: تقویت و تکمیل زهکشی های "رهبری" و "ملت" گمیشان به سمت مناطق شرقی از برنامه های پیش بینی شده است که تزریق این اعتبارات، روند تکمیل و اجرای آن را سرعت خواهد بخشید.

وی گفت در سیل اخیر دو کانال زهکشی ملت و رهبری در مجموع ۱۰۴ مترمکعب بر ثانیه سیلاب را به سوی تالاب گمیشان تخلیه کرده و سبب تقویت آبگیری تالاب گمیشان شدند.

 وی همچینن به پروژه‌های جهاد کشاورزی گلستان در هفته دولت اشاره کرد و گفت: افتتاح یک‌هزار و ۴۵۰ شبکه آبیاری و زهکشی اراضی در پایاب سدهای استان، احداث و مرمت جاده‌های بین‌مزارع به طول ۲۱۶ کیلومتر، احداث، بهسازی و لایروبی کانال‌های آبیاری به طول ۶۰ کیلومتر و احیا و مرمت قنوات به طول ۳ هزار و ۴۰۰ متر، از جمله پروژه‌های هفته دولت جهاد کشاورزی در این هفته است.

 زهکشی ۲۸۰ هزار هکتار از اراضی شوره زار شمال گلستان، از جمله مصوبات سفر اول دولت تدبیر و امید به استان گلستان است که تاکنون بیش از ۴۰ هزار هکتار آن انجام شده و مابقی در دست مطالعه و اجرا است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 1 =