سخنانی که صهیونیست ها نیز به آن اطمینان دارند

تهران - ایرنا - اقدامات تجاوزکارانه رژیم صهیونیستی در چند روز گذشته در خاک لبنان و سوریه و حمله به مواضع حزب الله در این دو کشور نشان داد که این رژیم به دنبال اجرای برنامه های خصمانه جدید علیه این جنبش می باشد.

رسانه های لبنانی دیشب (دوشنبه شب) همچنین از شنیده شدن صدای چند انفجار و شلیک بمب های منور در مزارع اشغالی "شبعا" در جنوب لبنان خبر دادند.

به گزارش رسانه های خبری، نظامیان صهیونیست مستقر در پایگاه "رویسات العلم" در داخل مزارع اشغالی شبعا، دوشنبه شب اقدام به شلیک بمب‌های منور بر فراز تپه سدانه و مناطق برکه النقار و البیادر در خاک لبنان کردند.

این منابع  افزودند: صدای انفجار در داخل مزارع اشغالی شبعا شنیده شد و همزمان با آن هواپیماهای جنگی و شناسایی دشمن صهیونیستی بر فراز منطقه به پرواز درآمدند.

رسانه های منطقه ای بامداد یک شنبه (دوم شهریور) نیز از دو حمله تقریبا همزمان رژیم صهیونیستی به دو کشور لبنان و سوریه و دیروز (دوشنبه) از حمله این رژیم به غزه خبر دادند که خبر سقوط دو فروند پهپاد متجاوز این رژیم در جنوب بیروت نسبت به دو حمله دیگر با حاشیه های مختلفی همراه بود.

دو فروند پهپاد متجاوز رژیم صهیونیستی بامداد یکشنبه با نقض حریم هوایی لبنان، در جنوب بیروت در منطقه ضاحیه سقوط کرد که پهپاد اول هیچ گونه خسارتی به همراه نداشت، اما پهپاد دوم که مجهز به بمب بود به بخشی از ساختمان رسانه‌ای حزب الله خساراتی وارد کرد.

حزب الله  لبنان دیشب با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد که به دنبال بررسی کارشناسان مقاومت، مشخص شد پهپادی که در جنوب بیروت در منطقه ضاحیه سقوط کرد، مقادیری مواد منفجره همراه داشت که به صورت بسیار ماهرانه در آن جاسازی شده بود.

حزب الله افزود: مواد منفجره جاسازی شده در این پهپاد از نوع «سی۴» و به وزن پنج و نیم کیلوگرم بوده است.

در این بیانیه همچنین آمده است: یافته های جدید نشان می دهد که هدف پهپاد اولی عملیات شناسایی نبوده، بلکه مانند پهپاد دوم هدفش عملیات انفجاری در خاک لبنان بوده است.

همزمان با تجاوز و سقوط دو پهپاد متعلق به رژیم صهیونیستی در جنوب بیروت، بامداد یکشنبه، شنیده شدن صدای انفجارهایی در دمشق نیز گزارش شد که منبع آن هجوم بمب افکن ها و جنگنده‌های رژیم صهیونیستی به یک خانه متعلق به حزب الله در نزدیکی فرودگاه «المزه» دمشق معرفی شد؛ ارتش سوریه با تایید خبر تجاوز هوایی رژیم صهیونیستی به مناطقی در حومه پایتخت این کشور، اعلام کرد، بلافاصله پدافند هوایی ارتش، (اکثر) راکت های شلیک شده  از سوی بمب افکن های صهیونیست را پیش از آن که به هدف برخورد کند، منهدم کرده است. در اثر این حمله دو نیروی حزب الله لبنان به شهادت رسیدند.

شواهد امر حکایت از افزایش ماجراجویی های جدید رژیم صهیونیستی و اجرای سناریو های این رژیم برای افزایش تنش در منطقه دارد، سناریویی که با واکنش مقامات لبنانی و به ویژه نصرالله دبیرکل حزب الله لبنان روبه رو شد.

"میشل عون" رئیس جمهوری لبنان نیز در واکنش به اقدامات تجاوزگرانه رژیم صهیونیستی سرنگونی پهپادهای متجاوز این رژیم در جنوب بیروت را تجاوز آشکار به خاک این کشور خواند و تصریح کرد: این اقدام صهیونیست ها نقض مجدد قعطنامه ۱۷۰۱ شورای امنیت و نشانگر نیت خصمانه رژیم اسرائیل و تلاش تل آویو برای هدف قرار دادن امنیت و صلح در لبنان و منطقه است.

رئیس جمهوری لبنان تصریح کرد: کشورش بعد از رایزنی با گروه های ذیربط اقدامات لازم را در پاسخ به این تجاوز اتخاذ خواهد کرد.

"جبران باسیل" وزیر خارجه لبنان نیز در واکنش به تجاوز دو پهپاد صهیونیستی به جنوب بیروت از نماینده دائم لبنان در سازمان ملل خواست که در اعتراض به تجاوز رژیم صهیونیستی به خاک کشورش به شورای امنیت شکایت کند.

مهم ترین واکنش مقامات لبنانی مربوط به نصر الله دبیر کل حزب الله  لبنان در دو شب پیش (یک شنبه) بود.

دبیر کل حزب‌الله لبنان طی سخنانی در واکنش به اقدام تجاوزکارانه رژیم صهیونیستی به منطقه ضاحیه، با بیان این که این حادثه (حمله با پهپاد انتحاری) اولین حمله خصمانه رژیم صهیونیستی از ماه آگوست (مرداد - شهریور) ۲۰۰۶ بود، گفت: حزب‌ الله با همه امکاناتی که در دست دارد، هرگز اجازه نخواهد داد این گونه تعرض‌ها و تجاوزها تکرار شود؛ اینکه دولت (لبنان) می‌خواهد از رژیم اسرائیل به سازمان ملل و شورای امنیت شکایت کند، خوب است، ولی نمی‌تواند جلوی این تجاوزگری را بگیرد

نصرالله تاکید کرد: ما در مقاومت هرگز به تکرار این روند، هرچقد هم هزینه داشته باشد، اجازه نخواهیم داد. دیگر زمانی که هواپیماهای اسرائیل به لبنان وارد می‌ شد و به مناطق و مواضع لبنان حمله می‌ کرد و این رژیم در امنیت بود، به سر آمده است.

وی افزود: حزب‌ الله از این تاریخ به بعد هرگونه هواپیمای بدون سرنشین رژیم صهیونیستی را هدف قرار خواهد داد و سرنگون خواهد کرد.

 حسن نصرالله گفت که پهپادهای اسرائیلی برای جمع‌ آوری اطلاعات و شناسایی نیست، بلکه برای ترور است. وی همچنین به حمله هوایی اخیر رژیم صهیونیستی به سوریه اشاره کرد و گفت که در این حمله یک منزل متعلق به حزب‌ الله در جنوب دمشق هدف قرار گرفته نه مرکز متعلق به ایران.
دبیر کل حزب‌ الله در هشداری واضح به صهیونیست ها گفت: اگر اسرئیل در سوریه برادرانمان را بکشد، در لبنان و نه در مزارع شبعا (مناطق لبنانی تحت اشغال رژیم صهیونیستی) به آن پاسخ خواهیم داد.

شواهد امر نشان می دهد که رژیم صهیونیستی به دنبال ایجاد جو ناامنی در لبنان و منطقه است و در این راستا با اقدامات تجاوزکارانه خود به دو کشور لبنان و سوریه دنبال ایجاد سناریوی جدید می باشد.

رژیم صهیونیستی پس از شکست از حزب الله لبنان در جنگ ۲۰۰۰ و ۲۰۰۶ همواره به دنبال ضربه زدن به این جنبش برای جبران شکست خود بوده، اقدامی که تاکنون محقق نشده و در آینده نیز نخواهد شد چرا که حزب الله پس از جنگ۳۳ روز در سال ۲۰۰۶ نه تنها ضعیف نشده بلکه به میزان قابل توجهی قوی تر شده است.

 نکته قابل تامل در این بین این است که نه تنها مردم لبنان و منطقه به سخنان دبیرکل حزب الله در دادن پاسخ به رژیم صهیونیستی اطمینان کامل دارند بلکه مقامات رژیم صهیونیستی و ساکنان سرزمین های اشغالی نیز به سخنان نصرالله و اجرای آن اطمینان دارند؛ از این رو صهیونیست ها باید خود را در مقابل پاسخ قاطع حزب الله به توطئه ای که سران رژیم صهیونیستی ایجاد کرده اند، آماده کنند؛  وعده ای که از آن با عنوان "وعده صادق" یاد می شود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 3 =