اختصاص ۱۱۰ میلیارد ریال برای کنترل و مهار شن های روان در هرمزگان

بندرعباس-ایرنا-امسال ۱۱۰ میلیارد ریال اعتبار به منظور کنترل و مهار شن های روان در هرمزگان اختصاص یافت که نسبت به سال گذشته افزایش دو برابری داشته است.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری هرمزگان گفت: سال گذشته ۵۰ میلیارد ریال اعتبار برای مهار و کنترل شن های روان در استان اختصاص یافت  که با تخصیص این اعتبارات، ۹۰۰ هزار هکتار مالچ پاشی، ۵۰۰ هکتار نهال کاری و عملیات مدیریت روان آبها اجرایی خواهد شد.

امید ذاکری روز سه شنبه در جمع خبرنگاران افزود: با توجه به اینکه بیشترین کانون های بحرانی فرسایش بادی هرمزگان در شهرستان های جاسک و سیریک واقع شده است، تلاش می کنیم تا اعتبارات بیشتری از صندوق توسعه ملی برای رفع مشکل شن های روان اختصاص یابد.

وی اظهار داشت: وسعت زمین های بیابانی هرمزگان یک میلیون و ۵۰۰ هزار هکتار است که ۳۱۸ هزار هکتار آن جزو کانون های بحران فرسایش بادی می باشد.

از مساحت هفت میلیون و ۲۰۰ هزار هکتاری استان هرمزگان، شش میلیون و ۹۰۰ هزار هکتار جزو عرصه‌های منابع طبیعی است که یک میلیون و ۸۰ هزار هکتار آن جنگل، چهار میلیون و ۹۳ هزار هکتار مرتع و یک میلیون و ۵۶۵ هزار هکتار آن را بیابان تشکیل می‌دهد.

۹۹۴۴ /۶۰۴۸

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =

سرخط اخبار استان‌ها