۶ شهریور ۱۳۹۸،‏ ۲۲:۴۳
کد خبرنگار: 1462
کد خبر: 83453914
۰ نفر

برچسب‌ها

افتتاح طرح‌های هفته دولت در بندکیاشهر و املش

رشت - ایرنا - همزمان با هفته دولت ، چندین طرح عمرانی و کشاورزی در بخش بندرکیاشهر از توابع آستانه اشرفیه و نیز شهرستان املش به بهره برداری رسید.

رئیس بنیاد مسکن شهرستان آستانه اشرفیه عصر چهارشنبه به خبرنگار ایرنا گفت: برای بهره برداری از طرح پنج کیلومتر راه آسفالت در روستاهای نقره ده ، نوبیجار محله ، محسن آباد و دستک، بیش از ۱۲ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال از محل اعتبارات استانی هزینه شده است.

علیرضا فلاح علیپور ادامه داد: آسفالت این راه های روستایی با استفاده از قیر رایگان و همکاری شوراهای اسلامی و دهیاران صورت گرفته همچنین به مناسبت هفته دولت راه روستایی گورابجوار بخش مرکزی آستانه اشرفیه نیز به بهره برداری رسید.

وی افزود: برای آسفالت این راه روستایی به طول سه کیلومتر  و به مساحت ۱۱ هزار مترمربع، شش میلیارد ریال هزینه شده است.

بر اساس گزارشی دیگر از خبرنگار ایرنا ، به مناسبت هفته دولت احداث ساختمان و نصب و راه اندازی دیزل ژنراتور  روستای نقره ده بخش بندرکیاشهر شهرستان آستانه اشرفیه نیز به بهره برداری رسید.

به گفته رئیس اداره آب و فاضلاب روستایی شهرستان آستانه اشرفیه ؛ برای اجرای این طرح که از سال ۹۷ آغاز شده، هفت میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال از محل اعتبارات ملی هزینه شده است.

حسین هاتف هدف از اجرای این طرح را تامین فشار آب و جلوگیری از قطعی آب عنوان و اضافه کرد: با راه اندازی این دیژل ژنراتور دو هزار خانوار روستاهای نقره ده بالا و پایین ، لاکوژده ، محسن آباد، دهسر و نبی دهکاء و یک شهرک صنعتی نقره ده تحت پوشش قرار می گیرند.

وی در ادامه با اشاره به اینکه در هر ثانیه ۱۰ لیتر آب در این سیستم به صورت فیزیکی تصفیه می شود، افزود: تعداد دو حلقه چاه نیز در این ایستگاه نصب شده است.

به گفته هاتف یک هزار و ۸۰۰ مشترک روستایی تحت پوشش اداره آب و فاضلاب روستایی شهرستان آستانه اشرفیه قرار دارند ضمن آنکه تمامی ۱۰۵ روستای این منطقه از نعمت آب شرب بهره مند هستند.

بهره برداری از ۱۸ پروژه عمرانی و کشاورزی در املش

به گزارش خبرنگار ایرنا ۱۸ پروژه عمرانی و کشاورزی با دو میلیارد و ۴۴۴میلیون تومان اعتبار در املش افتتاح شد.

اولین پروژه های افتتاحی در شهرستان املش ۱۱  پروژه بنیاد مسکن شامل آسفالت راه روستایی، دیواره بتنی، گابیون بندی و آب روی بتنی در روستاهای باغ محله نرکه، هردو آب ،پیلدره، دعوی لات، جورکاسر، شندربالنگه، بالا محله نرکه، لگموج، حاجی آباد، استدکلایه و کشکلایه بخش مرکزی بود.

همچنین پروژه آبرسانی به روستای یوسف آباد البرز بخش مرکزی املش با صرف اعتبار ۳۷۲ میلیون تومان و برخورداری ۱۸۷ نفربه بهره برداری رسید.

دیگر پروژه های افتتاحی؛ بتنی کردن انهار کشاورزی با صرف اعتبار ۹۷۲ میلیون تومان برای ۲۳۲ هکتار شالیزار و مزرعه پرورش و تولید زالوی طبی در روستای پیلدره بخش مرکزی با تولید سالانه ۵۴ هزار قطعه و صرف اعتبار یکصدمیلیون تومان بود.

شهرستان های آستانه اشرفیه و املش در شرق گیلان قرار دارند.

۷۲۹۱/۷۲۸۷/۲۰۰۷

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 9 =