میشل عون حملات رژیم صهیونیستی را اعلام جنگ دانست

تهران - ایرنا - "میشل عون" رییس جمهوری لبنان با محکوم کردن تجاوز پهپادی رژیم صهیونیستی به خاک این کشور تاکید کرد: این حملات اعلام جنگ به لبنان است و ما حق دفاع از خود را محفوظ می دانیم.

تارنمای متعلق به دفتر سیاسی ریاست جمهوری لبنان روز سه شنبه نوشت، عون در دیدار با "یان کوبیچ" نماینده ویژه سازمان ملل در امور لبنان در دفتر خود تصریح کرد که اقدام صهیونیست ها مانند اعلام جنگ است و ما را برآن می دارد تا در برابر تجاوزها از خود دفاع کنیم.
به نوشته این تارنما، عون دفاع از حاکمیت، استقلال و امنیت ملی لبنان را حق کشور خود دانست و بر آن تاکید کرد.
عالی ترین مقام لبنان در ادامه با تاکید بر اینکه کشورش تهدید را از جانب هیچ طرفی نمی پذیرد، افزود: ملت لبنان ملتی صلح طلب است و به جنگ افروزی علاقه ای ندارد.
وی در حضور نماینده ویژه سازمان ملل تاکید کرد، بارها گفته ایم که گلوله ای از سوی لبنان به سوی فلسطین اشغالی شلیک نمی شود مگر اینکه بیروت در موقعیت دفاع از خود قرار بگیرد.
رییس جمهوری لبنان افزود: ادامه حملات رژیم صهوینستی به لبنان و نقض آشکار قطعنامه های بین المللی، لبنان را ملزم به دفاع از خود می کند.
عون پیشتر روز یکشنبه هم در واکنش به این تجاوزها گفته بود: این اقدام نقض آشکار قطعنامه ۱۷۰۱ شورای امنیت سازمان ملل متحد است و نشان می دهد که رژیم تل آویو با نیات تجاوزکارانه خود به دنبال تهدید امنیت و صلح در منطقه است.
بر اساس قطعنامه شماره ۱۷۰۱ شورای امنیت سازمان ملل، اسراییل موظف است به تمامیت ارضی لبنان و حاکمیت و استقلال سیاسی آن کشور در محدوده مرزهای بین‌المللی احترام بگذارد.  
ساعات اولیه بامداد کشننبه دو پهپاد رژیم صهییونیستی به حریم هوایی لبنان وارد شدند که یکی از آن ها خود را در نزدیکی دفتر رسانه ای حزب الله لبنان در ضاحیه منفجر و دیگری نیز در منطقه ای در بیروت سقوط کرد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 1 =