آزمون های ارزشیابی، صلاحیت حرفه ای فارغ التحصیلان دانشگاهی را ارتقا  می دهد

کرمان - ایرنا - به گفته رئیس دانشگاه فرهنگیان استان کرمان، برگزاری آزمون ارزشیابی صلاحیت های حرفه ای، مهارت تحصیلی و صلاحیت شغلی فارغ التحصیلان دانشگاهی را ارتقا می دهد و مهارت آموزان با پذیرش در این دوره به عنوان معلم وارد نظام تعلیم و تربیت استان می شوند.

حجت الاسلام عباس توان روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: دانشگاه فرهنگیان استان کرمان در این زمینه آزمون جامع ارزشیابی صلاحیت های حرفه ای مهارت آموزان را در آغاز شهریور ماه سال جاری (همزمان با سراسر کشور) در محل پردیس شهید باهنر این دانشگاه برگزار کرده است.

وی اظهار داشت: شرکت کنندگان آزمون حدود 600 نفر از مهارت آموزان دانشگاه فرهنگیان و ورودی سال‌های ۱۳۹۶ و ۱۳۹۷ و افراد باقی مانده از سال ۱۳۹۵ بودند.

رئیس دانشگاه فرهنگیان استان کرمان ادامه داد: فرایند این آزمون از ساعت 9 صبح آغاز و مهارت آموزان به مدت 210 دقیقه به دفترچه های کتبی چند گزینه‌ای و کتبی عملکردی پاسخ دادند.

حجت الاسلام توان  افزود: فارغ التحصیلان سایر دانشگاه ها پس از یک سال گذراندن دوره در دانشگاه فرهنگیان این آزمون را می گذرانند و در صورت موفقیت به عنوان معلم وارد نظام تعلیم و تربیت می شوند و در صورتی که موفق نشوند باید یکبار دیگر در این آزمون شرکت کنند.

7420/ 5054

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 2 =