۱۳ پروژه عمرانی در دشتی به بهره‌برداری رسید

بوشهر-ایرنا- درچهارمین روز هفته دولت سه شنبه در آئینی با حضور استاندار بوشهر ۱۳ پروژه عمران شهری، برق‌ و آبرسانی در دشتی به بهره برداری رسید.

استاندار بوشهر  در آئین افتتاح این پروژه‌ها گفت: برق‌رسانی به سایت پرورش میگوی مند به طول ۳۲ کیلومتر یکی از مهمترین پروژه‌هایی بود که امروز در دشتی به بهره برداری رسید و نقشی مهم در توسعه محور ساحلی استان بوشهر دارد.

وی ادامه داد: برای اجرای این پروژه مهم اقتصادی ۱۰ میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان شامل پنج ملیارد و ۳۰۰ میلیون تومان اعتبار دولتی و پنج ملیارد تومان اعتبار بخش خصوصی هزینه شده است.

وی اضافه کرد: پنج پروژه آبرسانی در دشتی شامل اجرای فاز دوم خط انتقال آب به نوار ساحلی، احداث شبکه توزیع آب در روستاهای تلخو، بنیاد، دهوک و حناشور و ساماندهی منابع آب در ورودی روستاهای دشتی به بهره برادری رسید.

استاندار بوشهر گفت: برای اجرای پروژه‌های آبرسانی در دشتی ۹ میلیارد تومان هزنیه شده است.

گراوند به برنامه رفع مشکلات آب در استان بوشهر اشاره کرد و افزود: یکی از مهمترین برنامه توسعه  استان بوشهر در بخش منابع آب برای حل ریشه‌ای مشکل است.

گراوند یاد اور شد: در یک سال گذشته ۳۳۰ کیلومتر شبکه آبرسانی در استان بوشهر با اعتبار ۳۵ میلیارد تومان بازسازی و نوسازی شده است که نقشی مهم در کاهش هدر رفت آب در استان داشته است.

 شهردار خورموج گفت: ۷ پروژه عمران شهری در خورموج با اعتبار هشت میلیارد و ۳۵۰ میلیون تومان به بهره‌برداری رسید.

احمد شیخیانی افزود: این پروژه‌ها شامل زیرسازی و آسفالت ۲۵ هزارمتر مربع معابر عمومی و روکش خیابان‌ها ومعابر اصلی، احداث المان شهدای گمنام در بوستان مفتون و ترمیم حفاری های و احداث بوستان محله ای در خورموج به بهره برداری رسید.

شهرستان دشتی با ۸۶ هزارنفر جمعیت در۸۰ کیلومتری جنوب بوشهر واقع است.

۷۲۰۶/۶۰۴۳

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 7 =