۲ زندانی جرایم غیرعمد با درآمد موقوفات در سیستان و بلوچستان آزاد شدند

زاهدان - ایرنا - مدیرکل اوقاف و امور خیریه سیستان و بلوچستان گفت: ۲ زندانی جرایم غیرعمد این استان با کمک خیران و درآمد موقوفات به مناسبت عید غدیر آزاد شدند.

حجت‌الاسلام محسن مومنی‌مقدم روز سه‌شنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: برای آزادی این ۲ زندانی ۲۱۰ میلیون ریال از محل درآمد موقوفات سیستان و بلوچستان اختصاص داده شد.

وی افزود : همزمان با عیدغدیرخم حکم آزادی ۲۸۰ زندانی جرائم غیرعمد در کشور صادر شد که ۲ نفر آنان افراد یادشده بودند.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه سیستان و بلوچستان وقف را تنها راه ماندگاری کار خیر عنوان کرد و افزود: ضروری است وقف‌هایی در این استان بر اساس نیازهای جامعه انجام شود.

وی تاکید کرد: تا زمانی که نیازهای اولیه انسان برطرف نشود به طور قطع گرایش به امور دینی نیز به اندازه کافی نبوده و یا از بازدهی خوبی برخوردار نخواهد بود.
حجت‌الاسلام مومنی ابراز امیدواری کرد که با فرهنگ سازی هرچه بیشتر و بهتر نیات واقفان و خیران به سمت نیازهای روز سیستان و بلوچستان از جمله آموزش، ایتام، ازدواج جوانان و تهیه جهیزیه، اشتغال، مسکن نیازمندان، حوزه‌های علمیه و بهداشت و درمان گرایش یابند.

به گزارش ایرنا تاکنون افزون بر چهار هزار و ۹۰۰ موقوفه در سیستان و بلوچستان ثبت شده است که این استان از نظر موقوفات منفعتی یا دارای درآمد در کشور در رده آخر قرار دارد.

۷۳۱۶**۶۰۸۱

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 3 =