بودجه ۳۵۰۰ میلیارد ریالی دامغان تخصیص کامل یابد

سمنان- ایرنا- نماینده مردم دامغان در مجلس شورای اسلامی گفت: بودجه شهرستان دامغان در سالجاری سه هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال است که تخصیص کامل این میزان اعتبار، به تکمیل طرح‌های شهرستان کمک می‌کند.

ابوالفضل حسن بیکی روز سه‌شنبه در آیین افتتاح همزمان طرح‌های عمرانی و اقتصادی هفته دولت دامغان در سالن همایش‌های دانشگاه دامغان اظهار داشت: در سال ۱۳۹۲ بودجه شهرستان دامغان ۱۰۰ میلیارد ریال بود که این عدد در سال ۹۸ به سه هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال افزایش یافته است. 
وی ادامه داد: بودجه استانی شهرستان دامغان ۲۸۰ میلیارد ریال است اما برنامه ریزی مالی ما برای این شهرستان سه هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال است.‌
وی همدلی، همراهی و تبعیت از ولی فقیه را منجر به توسعه کشور دانست و گفت: امروز همدلی در بین سران قوا در ۴۰ سال گذشته بی نظیر است و شرایط فعلی کشور نیز از جهت‌های مختلف سیاسی، اقتصادی، نظامی و امنیتی در سطح بالایی قرار دارد.
نماینده مردم دامغان در مجلس شورای اسلامی گفت: امروز دنیا به این باور رسیده که هرگز نمی‌تواند با قدرت نظامی ایران مقابله کند و ترامپ نیز با توجه به اقتدار ایران، برای حفظ خود در سطح بین المللی به فرانسه متوصل شده است.
فرماندار دامغان نیز در این نشست، گفت: اقدام های بزرگی با تعامل دستگاه های اجرایی و همراهی و حمایت آن ها در شهرستان دنبال می شود. 
وی ادامه داد: سیاست های دولت تدبیر و امید مبنی بر اعتدال و قانون گرایی، سبب رشد همه جانبه در سطح کشور شده است. 
مجد به تکمیل مسیر شمال به جنوب اشاره کرد و گفت: باند دوم دامغان- معلمان و محور اتصال بندر امیرآباد به بندرعباس، از طرح های راهسازی مهم کشور و به عنوان موتور محرکه توسعه شهرستان به شمار می‌آید.
وی افزود: ۲۷۱ هزار متر مربع آسفالت در سال گذشته توسط بنیاد مسکن شهرستان در ۵۲ منطقه روستایی اجرا شده است که این آمار با ۱۴ سال گذشته برابری می‌کند.‌
مجد گفت: در سال گذشته، ۴۶۰ میلیارد ریال تسهیلات از سوی جهاد کشاورزی به کشاورزان پرداخت شده که ۱۷۰ میلیارد ریال از این اعتبار به صورت بلاعوض در راستای اجرای سامانه نوین آبیاری بوده است. 
مجد به طرح های مهم بخش خصوصی شهرستان اشاره کرد و گفت: سه هزار میلیارد ریال اعتبار در راستای اجرای گام دوم مجتمع فولاد کویر دامغان هزینه شده است که در آینده نزدیک افتتاح می‌شود.
همزمان با چهارمین روز از هفته دولت، صبح امروز استاندار سمنان به همراه مدیران کل و مسوولان استانی و شهرستانی در سالن همایش های دانشگاه دامغان حاضر شد که در این سفر، ۱۲۹ طرح اقتصادی و عمرانی شهرستان دامغان به صورت همزمان افتتاح و مورد بهره برداری قرار گرفت.
۹۸۵۶/۷۴۰۸

اخبار مرتبط