نظام آموزشی مشروعیت نظام سیاسی را تضمین می‌کند

دزفول- ایرنا- سرپرست فرمانداری ویژه دزفول با اشاره به اهمیت تعلیم و تربیت در جامعه گفت: خروجی نظام آموزشی تضمین کننده مشروعیت هر نظام سیاسی است.

به گزارش ایرنا محمد حیدری روز سه شنبه در همایش مدیران مدارس شهرستان دزفول در سالن مهتاب این شهرستان افزود: تعلق به آرمان های سیاسی،  وفاداری به نظام سیاسی و پذیرش هویت کشور از مدارس ابتدایی شروع می شود لذا معلمان باید دانش آموزان را به گونه ای تربیت کنند که در راه اعتلای کشور گام بردارند.

وی این نوع تربیت را دشوار و مسوولیتی بزرگ برای معلمان خواند و افزود: آموزش و پرورش خانواده بزرگی است و بیش از ۹۰ درصد بودجه آن صرف هزینه های جاری می شود.

سرپرست فرمانداری ویژه دزفول با اشاره به جایگاه والای شغل معلمی و شرایط خاص اقتصادی کشور گفت: تامین نیاز معلمان در مقابل کار ارزشمندی که انجام می دهند، دشوار است.

وی با تاکید بر لزوم شناسایی و رفع ایرادهای آموزشی افزود: موفقیت دانش آموزان دزفولی و کسب رتبه ها و عناوین آموزشی بواسطه تلاش معلمان محقق شده است لذا باید به خوبی از آنها حمایت شود.

حیدری درخصوص شرایط سیاسی و اقتصادی کشور اظهار داشت: در شرایط کنونی به تعبیر مقام معظم رهبری یا باید مقاومت و ایستادگی کنیم یا باید دست ها را بالا ببریم که البته با توجه به تجربه سایر کشورها، تسلیم شدن هرگز مشکلات را رفع نکرده است.

وی دشمنی دشمنان با ملت ایران را بنیادی دانست و گفت: دشمن تا زمانی که نظام ما اسلامی است با ما مشکل دارد لذا باید ایستادگی و مقاومت را برای پیشبرد امور در پیش بگیریم و برای مدیریت مشکلات تلاش کنیم.

سرپرست فرمانداری ویژه دزفول با تاکید بر لزوم استفاده حداکثری از ظرفیت های شهرستان برای بازگشایی مدارس افزود: شهرستان دزفول با این حجم دانش آموز و جمعیت جوان از نظر امکانات و نیروی انسانی با کمبودهایی مواجه است.

وی با بیان اینکه دزفول از کمبود معلم رنج می برد، گفت: معلمان برای جبران این خلا باید تلاش بیشتری کنند البته پیگیری هایی برای جذب نیرو و رفع مشکلات معلمان انجام شده است.

حیدری با گرامیداشت یاد و خاطره شهیدان رجایی و باهنر بیان کرد: این شهیدان والامقام از بستر علم و ادب برخواستند و جان خود را در راستای دفاع از میهن اسلامی تقدیم کردند.

آموزش و پرورش دزفول ۲۵۰ نیروی خدماتی نیاز دارد

مدیر آموزش و پرورش دزفول نیز در این همایش با اشاره به مشکلات این اداره اظهار داشت: آموزش و پرورش شهرستان دزفول از نظر نیروی خدماتی به بن بست رسیده و اکنون ۲۵۰ نیروی خدماتی نیاز دارد.

عبدالمحمد جرجانی افزود: برای جبران بخشی از کمبود نیروی خدماتی مدارس از نیروهای خدماتی اداره استفاده خواهد شد.

وی با اشاره به جذب چهار هزار نیروی حق التدریسی در سال ۹۶ گفت: این جذب یکی از بزرگترین تخلفات در آموزش و پرورش خوزستان بوده که اکنون در حال رسیدگی است و هرکس در این کار غیرقانونی نقش داشته باید پاسخگو باشد.

 مدیر آموزش و پرورش دزفول با تقدیر از پیگیری های نماینده دزفول برای تامین تجهیزات مورد نیاز مدارس شهرستان اظهار داشت: اولویت توزیع تجهیزات با مناطق محروم شهرستان است.
وی با بیان اینکه هر کولر حدود ۵۰ میلیون ریال ارزش دارد، افزود: با توجه به گرانی ها از مدیران مدارس انتظار می رود مراقبت بیشتری از تجهیزات داشته باشند.
جرجانی درخصوص پروژه مهر گفت: فضای مدارس باید به گونه ای آماده شود که بهار علم و تعلم مشخص باشد البته محرم نیز در این فضاسازی ها مدنظر قرار گیرد.
۳۰۲۲

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 14 =