۵ شهریور ۱۳۹۸،‏ ۱۸:۰۳
کد خبرنگار: 2155
کد خبر: 83453514
۰ نفر

برچسب‌ها

۵۰ میلیارد ریال در حوزه آب‌رسانی روستایی لنده هزینه شد

یاسوج- ایرنا- مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب کهگیلویه و بویراحمد گفت: در دولت تدبیر و امید ۵۰ میلیارد ریال در حوزه آب و فاضلاب روستایی شهرستان لنده هزینه شد.

به گزارش ایرنا، فیض اله پاسره روز سه‌شنبه در آیین کلنگ زنی اصلاح شبکه توزیع آب شهری لنده گفت:  این طرح با ۱۷ میلیارد ریال تا ده فجر به بهره برداری می ‌رسد.

وی طول شبکه توزیع اب در این طرح را ۲ کیلومتر اعلام کرد و افزود: ۱۵ درصد از اعتبار این طرح از سوی بنیاد علوی تامین خواهد شد.

پاسره تصریح کرد: هفت طرح آب‌رسانی روستایی با اعتباری افزون بر ۲۵۰ میلیارد ریال شهریور امسال و پس از هفته دولت با حضور رضا اردکانیان وزیر نیرو به بهره‌برداری خواهند رسید.

اظهار داشت: سه مورد از این طرح ها در قالب مجتمع های بزرگ آبرسانی و در قالب طرح های ملی آبرسانی و چهار طرح نیز استانی است.

پاسره تصریح کرد: با بهره برداری از این طرح‌ها حدود ۲۵ هزار نفر از آب آشامیدنی سالم بهره مند خواهند شد.

پاسره شاخص برخورداری از آب آشامیدنی سالم در روستاهای کهگیلویه و بویراحمد را هم اینک بالای ۷۴ درصد دانست و گفت: این میزان تا قبل از آغاز دولت یازدهم و ظرف ۶ سال گذشته کمتر از ۶۸ درصد بود.

وی همچنین اجرای ۱۷ مجتمع آبرسانی با اعتباری افزون بر ۷۰۰ میلیارد ریال را در قالب منابع صندوق توسعه ملی یکی از اقدام‌های ارزشمند دولت تدبیر و امید در تأمین آب شرب مورد نیاز روستاها دانست و گفت: با بهره برداری کامل این مجتمع‌ها افزون بر ۱۰۰ هزار نفر از جمعیت روستایی از نعمت آب آشامیدنی سالم برخوردار خواهند شد.

یکهزار و ۴۸۰ روستای این استان دارای تأسیسات آبی و حدود ۹۰/۷۵ درصد روستاهای کهگیلویه و بویراحمد زیرپوشش شبکه توزیع آبرسانی هستند.

۹۰ درصد از جمعیت روستایی لنده دارای آب آشامیدنی سالم هستند.

شهرستان ۲۳ هزار نفری لنده دارای ۸۵ روستا که ۱۷ روستا در قالب ۱۲۰ خانور با تانکر سیار آبرسانی می شوند.

۷۵۳۱/۱۶۶۲

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 2 =