۵ شهریور ۱۳۹۸،‏ ۱۳:۳۰
کد خبرنگار: 2058
کد خبر: 83453399
۰ نفر
۴۲ طرح طی هفته تعاون در استان خراسان رضوی افتتاح می شوند

مشهد- ایرنا- مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان رضوی از افتتاح ۴۲ طرح به مناسبت هفته تعاون با سرمایه گذاری ۱۵۸ میلیارد تومان و ایجاد پنج هزار و ۲۲۸ فرصت شغلی در استان خبر داد.

محمد سنجری روز سه شنبه در آستانه آغاز هفته تعاون (از یازدهم شهریور) در جمع خبرنگاران گفت: طی یک سال گذشته ۱۲۳ روستای دارای شناسنامه در خراسان رضوی مزیت سنجی شده و ۲۰۳ تعاونی با ۲ هزار و ۷۲۱ عضو و ایجاد فرصت شغلی برای ۲ هزار و ۸۲۷ نفر با پرداخت ۳۰ میلیارد تومان از محل تسهیلات اشتغال پایدار در قالب تسهیلات ارزان قیمت به ۴۸ تعاونی آغاز به فعالیت کرده اند.

وی از فعالیت ۶ هزار و ۹۴۶ شرکت تعاونی با اشتغال زایی برای ۱۱۴ هزار و ۵۷۴ نفر و عضویت چهار میلیون و ۷۳۴ هزار و ۹۰۱ نفر با سرمایه ثبتی بالغ بر ۴۰۶ میلیارد تومان در این استان خبر داد و افزود: در یک سال گذشته میزان آموزش اعضای تعاونی های استان ۱۲۹ هزار و ۹۷۶ نفر ساعت بوده و در این مدت از سه هزار و ۲۵ تعاونی بازرسی به عمل آمده است.

وی اظهار داشت: در این مدت سه هزار و ۹۲۴ تعاونی نیز مورد نظارت در بخش های تولیدی، توزیعی و خدماتی قرار گرفته و ۲۹۱ تعاونی و اتحادیه با چهار هزار و ۴۲۳ نفر عضو و سرمایه ۲۵ میلیارد تومان و اشتغال زایی برای پنج هزار و ۵۲ نفر ایجاد شده اند.

سنجری گفت: ۴۹ درصد تعاونی های استان، تعاونی های تولیدی، ۴۴ درصد تعاونی های خدماتی و بقیه تعاونی های توزیعی هستند که بیشترین سهم تعاونی ها در استان به ترتیب خدمات ۳۴ درصد، کشاورزی ۲۳ درصد، صنعتی ۱۴ درصد، مسکن ۶ درصد، حمل و نقل ۲ درصد و سایر رشته ها ۲۱ درصد می باشد.

وی افزود: تعاونی های استان خراسان رضوی در سال گذشته ۱۸۰ میلیون دلار انواع محصولات شامل سوخت، زعفران، محصولات غذایی، مصنوعات فلزی و سنگ ساختمانی به کشور های همسایه صادر کردند که صادرات سوخت به صورت فصلی و میزان معین به تعاونی های مرزی اختصاص دارد.

وی اظهار داشت: ۵۷۸ تعاونی فعال بانوان با ۶ هزار و ۲۴۹ نفر عضو و سرمایه ۴۳ میلیارد تومان در استان خراسان رضوی فعال است و ۶ تعاونی دانش بنیان نیز با ۵۶ نفر عضو و سرمایه حدود ۷۵ میلیون تومان نیز فعالیت دارند.

سنجری گفت: در هفته تعاون از ۱۵ تعاونی و اتحادیه برتر استانی و ۶ تعاونی برتر ملی تجلیل می شود که عمده فعالیت های آنها در زمینه های صنعتی، کشاورزی، تامین نیاز مصرف کنندگان، تامین نیاز صنوف خدماتی، فرش دستباف، خدمات، حمل و نقل، زنان، مرزنشینان، اعتبار، صنایع دستی و مسکن است.

وی از نشست با اصحاب رسانه، معاونان استانداری، سازمان های صنعت، معدن و تجارت، گمرک، اقتصاد و دارایی، تامین اجتماعی و برگزاری همایش تعاون در توسعه عدالت اجتماعی و فقر زدایی، غبار روبی مزار شهدا به عنوان اهم برنامه های این نهاد در هفته تعاون نام برد.

وی در باره آخرین وضعیت پروژه مسکن مهر در استان خراسان رضوی نیز گفت: از ۴۲ هزار واحد مسکن مهر استان تاکنون هفت هزار و ۹۰۰ واحد در مرحله پی ریزی باقی مانده که علت آن عدم همکاری متقاضیان در آورده مشارکتی است و برای آنها در شورای عالی مسکن استان تعیین تکلیف شده است که یا  به صورت خود مالکی به افراد متقاضی واگذار می شود یا با شرایطی در اختیار انبوه سازان قرار می گیرد.

۶۰۷۰/۶۰۵۳

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 4 =