۳۷ میلیارد ریال به بازسازی منازل تخریب شده از سیلاب محلات تخصیص یافت

خمین - ایرنا - رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی محلات گفت: ۳۷ میلیارد و ۸۰۰ میلیون ریال برای بازسازی واحدهای مسکونی روستایی تخریب شده بر اثر سیلاب بهاره در این شهرستان تخصیص یافت.

«حسین پادگانه » روزچهارشنبه درگفت و گو با ایرنا افزود: این منابع مالی در قالب پرداخت تسهیلات ۴۰۰ میلیون ریالی با کارمزد چهار درصد ، ۱۵۰ میلیون ریالی تسهیلات معیشتی با کارمزد چهار درصد و ۱۰۰ میلیون ریالی کمک های بلاعوض است.

وی ادامه داد: سهمیه محلات برای بازسازی واحدهای مسکونی روستایی تخریب شده بر اثر سیلاب ۵۴ واحد است که تاکنون منابع مالی برای ۲۴ واحد آن ابلاغ شده است.

رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی محلات اضافه کرد: واحدهای مسکونی تخریب شده بر اثر سیلاب بهاره امسال در روستاهای وره ، طایقان و عیسی آباد است.

پادگانه یادآور شد : ۶۰ درصد از واحدهای مسکونی روستایی این شهرستان مقاوم سازی شده است.

وی افزود: طرح مقاوم سازی منازل مسکونی از سال ۸۵ در محلات کلید خورده است و تاکنون ۹۹۰ واحد مسکونی با استفاده از تسهیلات بانکی تا ۲۰۰ میلیون ریال نوسازی و مقاوم سازی شدند.

رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی محلات ادامه داد: پرداخت تسهیلات نوسازی و مقا وم سازی مسکن روستایی امسال برای این شهرستان به ۴۰۰ میلیون ریال افزایش یافته است.

شهرستان محلات دارای ۵۵ هزار نفر جمعیت است که از این تعداد ۴۳ هزار نفر در شهر محلات، هفت هزار نفر در شهر نیم ور و پنج هزار نفر نیز در روستاها ساکن هستند.

/۶۰۱۳/۷۲۷۷

سرخط اخبار استان‌ها