جشنواره سراسری عکس شکوه جمعه برگزار می‌شود

تهران-ایرنا- معاون ارتباطات و رسانه شورای سیاستگذاری ائمه جمعه از فراخوان برگزاری نخستین جشنواره سراسری عکس شکوه جمعه در چهلمین سال برپایی نماز جمعه خبر داد.

به گزارش روز سه شنبه روابط عمومی شورای سیاستگذاری ائمه جمعه، حجت الاسلام احمد اسفندیار با اعلام این خبر، آداب و سنن و مناسک جمعه، جاذبه های تصویری به اماکن نمازجمعه، همبستگی امت،  اجتماعات سیاسی، مردم نگاری، قومیت‌ها و گروه‌های سنی مختلف، شهدای نماز جمعه و شهدای محراب و جلوه‌های سیاسی، اجتماعی و عبادی نماز جمعه را از جمله موضوعات جشنواره عکس شکوه جمعه ذکر کرد.  
معاون ارتباطات و رسانه شورای سیاستگذاری ائمه جمعه با اشاره به نقش هنر و هنرمندان در عرصه فرهنگ‌سازی در ساحت جامعه دینی و ضرورت استفاده از هنر در تبیین و ترویج ظرفیت عظیم نماز جمعه گفت: نماز جمعه یکی از ذخایر معنوی ممتاز نظام مقدس جمهوری اسلامی است و عکاسی در این بخش از منزلت خاصی برخوردار است و هنرمندان عکاس می‌توانند آثار شایسته و ماندگاری در ابعاد سیاسی اجتماعی و عبادی نمازجمعه خلق کنند.
وی افزود: نماز جمعه به عنوان تریبون رسمی نظام مقدس جمهوری اسلامی کنگره بزرگ هفتگی است که در ۹۰۰ نقطه کشور اقامه می‌شود و ضروری است با استفاده از ظرفیت هنر، جلوه های زیبای این پایگاه والای دینی را به عنوان نماد حضور ملت و وحدت عمومی مؤمنان در سراسر کشور ثبت و ترویج نماییم.
 

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =