۱۶۰ میلیارد ریال تسهیلات به تشکل‌های فعال کشاورزی سیستان و بلوچستان پرداخت شد

زاهدان- ایرنا- مدیر عامل صندوق حمایت از توسعه بخش کشاورزی سیستان و بلوچستان گفت: بیش‌از ۱۶۰ میلیارد ریال تسهیلات سرمایه در گردش با نرخ پایین از ابتدای امسال تاکنون به منظور تأمین نهاده‌های مختلف کشاورزی استان به تشکل‌های فعال پرداخت شده است.

عبدالله شهرکی روزسه‌شنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: از این میزان تسهیلات ۵۵ میلیارد ریال برای تأمین کارتن‌های  بسته‌بندی خرما با برند تولیدی استان پرداخت شده تا باغداران با آسایش خاطر بیشتر به نگهداری خرمای تولیدی خود در سردخانه‌ها و فروش به موقع محصول و با قیمت مناسب اقدام کنند.

وی ادامه داد: امسال ۱۵۰ میلیارد ریال اعتبار کمک‌های فنی و اعتباری بلاعوض دولت برای اجرای سامانه‌های نوین آبیاری، مرمت و بازسازی قنوات و اصلاح باغ‌های میوه‌های گرمسیری از طریق این صندوق در اختیار بهره‌بردارانی که از سوی این سازمان معرفی شده‌اند قرار گرفته است.

مدیر عامل صندوق حمایت از توسعه بخش کشاورزی سیستان و بلوچستان گفت: صندوق حمایت از توسعه بخش کشاورزی در سال ۸۶ در استان تشکیل و هم اکنون با عضویت ۲۳۶ شرکت و اتحادیه فعال در زیر بخش‌های کشاورزی  با سرمایه ثبتی ۳۰۴ میلیارد ریال در راستای تقویت حجم و کیفیت سرمایه‌گذاری در بخش کشاورزی استان مشغول فعالیت و ارائه خدمات است.

۷۳۱۶**۶۰۸۱

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 9 =