۵ شهریور ۱۳۹۸،‏ ۱۸:۲۰
کد خبرنگار: 1049
کد خبر: 83453100
۰ نفر
نمایشگاه گروهی عکس «سیل خوزستان» در تبریز گشایش یافت

تبریز - ایرنا - مسئول واحد هنرهای تجسمی حوزه هنری آذربایجان‌شرقی گفت: نمایشگاه گروهی عکس «سیل خوزستان» با همکاری حوزه هنری خوزستان و حوزه هنری استان در تبریز گشایش یافت.

مینا نیک رزم، روز سه شنبه در گفت و گو با ایرنا با بیان اینکه این نمایشگاه در نگارخانه ماه حوزه هنری آذربایجان شرقی دایر شده است، افزود: در این نمایشگاه ۴۵ اثر از هنرمندان استان خوزستان به نمایش گذاشته شده است و این نمایشگاه از امروز (سه شنبه) تا یازدهم شهریور در این نگارخانه واقع در چهارراه شریعتی، پردیس فرهنگی سینمایی قدس تبریز دایر است.

وی اظهار داشت: علاقه مندان برای بازدید از این نمایشگاه می توانند همه روزه به جز جمعه از ساعت ۱۶ تا ۲۰ به این نگارخانه مراجعه کنند و بخشی از عواید فروش آثار این نمایشگاه صرف کمک به مردم سیل زده خوزستان می شود.

نیک رزم، ادامه داد: در این نمایشگاه آثار هنرمندان خوزستانی مانند امین نظری، امیر عبیداوی، مهدی قنواتی، مرتضی جابریان، مصطفی غلام نژاد، علی محمدی، مهدی پدرام خو، علی معرف، سیدحامد موسوی، مازن هواشم، مصطفی عبیداوی، مهناز دژبان، آیه دشت بزرگ، فاطمه یار علی، محمد سواری و احمد کمالی در آن به نمایش گذاشته شده است.

نمایشگاه گردان نمایشگاه گروهی عکس سیل خوزستان نیز گفت:عکس های این نمایشگاه مربوط به آثار تخریبی سیل ابتدای سال جاری به مزارع، منازل، زیرساخت ها،  راه های ارتباطی و سایر بخش ها است که توسط عکاسان خوزستان به تصویر کشیده شده است.

امیر عبیداوی، با بیان اینکه عکس های این نمایشگاه در ابعاد ۵۰ در ۷۰ است، افزود: این نمایشگاه با هدف فرهنگ سازی، ارایه آثار هنرمندان عکاسی و کمک به سیل زدگان دایر شده است.

وی با اشاره به اینکه این نمایشگاه سومین نمایشگاه استان خوزستان در ارتباط با آثار تخریبی سیل سال ۹۸ است، یادآوری کرد: پیش از این چنین نمایشگاهی در شهرهای تهران و اهواز نیز برگزار شده و تلاش می شود در سایر مراکز استان ها نیز برگزار شود.

عبیداوی، از علاقه مندان به هنر عکاسی خواست با خرید آثار این نمایشگاه علاوه بر حمایت از هنرمندان عکاس به سیل زدگان خوزستان نیز کمک کنند.

وقوع سیلاب در روزهای آغازین فروردین امسال در خوزستان موجب طغیان رودخانه‌های کرخه، دز و کارون شد و حدود ۴۰۰ هزار نفر را در مناطق روستایی و شهری این استان درگیر خود کرد.

۸۰۲۳/۳۰۷۱

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 9 =