عملیات اجرایی ساخت  ۱۱۰ هزار مسکن با دستور رئیس جمهوری آغاز شد

تهران-ایرنا- عملیات اجرایی ساخت ۱۱۰ هزار واحد مسکونی طرح اقدام ملی تولید مسکن با دستور رئیس جمهوری آغاز شد.

حجت الاسلام و المسلمین دکتر حسن روحانی روز سه شنبه همزمان با هفته دولت با حضور در محل اجرای عملیات ملی طرح اقدام ملی تولید مسکن در تهران(منطقه تهرانسر)، فرمان آغاز عملیات اجرایی ساخت ۱۱۰ هزار واحد مسکونی طرح اقدام ملی تولید مسکن را صادر کرد.
رئیس جمهوری در این مراسم با توضیح وزیر راه و شهرسازی و مدیران اجرای این طرح ملی در جریان روند برنامه ریزی ها و اجرای طرح در سراسر کشور قرار گرفت.
براساس گزارش مسئولان ساخت ۱۵۰۰ واحد مسکونی در تهرانسر، با حدود ۱۰ هزار میلیارد ریال سرمایه گذاری، برای ۲۷۵۰ نفر به طور مستقیم و ۱۷۰۰ نفر به صورت غیر مستقیم اشتغالزایی دارد.
طرح اقدام ملی تولید مسکن براساس دستور رئیس جمهور به همه دستگاه‌های کشور مبنی براینکه باید همه زمین های مازاد در اختیار وزارت راه و شهرسازی برای تولید مسکن واگذار شود، با هدف بسترسازی و فراهم آوردن زمینه رونق تولید در حوزه مسکن و ساختمان و جبران تولید عقب ماندگی سال های گذشته برنامه ریزی و اجرا شده است.
رونق اقتصادی، ایجاد و افزایش اشتغال در بخش های مرتبط از جمله صنعت، تولید و خدمات از دیگر اهداف اجرای این طرح در کشور است.  
قرار است رئیس جمهوری در ارتباط ویدیویی با استانداران خراسان رضوی، خراسان جنوبی، اصفهان، هرمزگان و چهارمحال و بختیاری نیز فرمان آغاز عملیات اجرایی طرح اقدام ملی مسکن را در این پنج استان صادر کند.
در این مراسم همچنین با دستور روحانی، پروژه های اقتصادی استان تهران در بخش‌های مختلف وزارتخانه های ورزش و جوانان، صنعت، معدن و تجارت و سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری افتتاح می شود.
رئیس جمهوری در این مراسم در ارتباط تصویری با استاندار خراسان رضوی ضمن قدردانی از مسئولان این استان گفت: از آغاز طرح تولید مسکن با بیش از ۵ هزار واحد مسکونی و آماده سازی زمین برای ١٧ هزار واحد دیگر در مشهد الرضا خرسندیم.
روحانی با بیان این که مساله مسکن به ویژه در مشهد که جایگاه ویژه ای برای شیعیان ایران و جهان اسلام دارد، بسیار مهم است، دستور آغاز عملیات اجرایی پنج هزار و ۳۷۸ واحد مسکونی در خراسان رضوی را صادر کرد.
رئیس دولت تدبیر و امید همچنین در ارتباط ویدیویی با استاندار اصفهان تصریح کرد: اصفهان جام جهان نمای  ایران در ذوق و تمدن و هنر است و امروز زیبایی هنر ایرانی در اصفهان متجلی شده است.
روحانی خاطرنشان کرد: از اینکه زاینده رود طبق وعده انتخاباتی من با بکار گیری همه توان دولت و همچنین با باران رحمت خداوند در زاینده رود پر آب شده است خوشحالیم و امیدواریم ادامه داشته باشد و مردم اصفهان شاهد زیبایی جریان آب در زاینده‌رود باشند
وی با گرامی داشت یاد ‌آیت الله مظاهری دستور آغاز عملیات اجرایی ۱۹ هزار و ۹۲ واحد مسکونی در  استان اصفهان را صادر کرد.
روحانی همچنین در ارتباط دیگری با استاندار هرمزگان گفت: مردم هرمزگان و رزمندگان ما در ماه های اخیر در ساحل  خلیج فارس و تنگه هرمز افتخارات بزرگی آفریدند هم نیروی دریایی سپاه پاسداران و هم پدافند هوایی اقدام بجا و به موقع  علیه قلدرمابی‌های آمریکا و انگلیس انجام دادند که دست آنها را می‌بوسم.
رئیس جمهوری با آرزوی موفقیت برای مسئولان هرمزگان و تامین رفاه مردم این استان، دستور آغاز عملیات اجرایی ساخت هفت هزار و ۱۲۵ واحد مسکونی را صادر کرد.
وی همچنین از طریق ارتباط تصویری با استاندار خراسان جنوبی دستور آغاز عملیات اجرایی ۱۲ هزار و ۲۵۰ واحد مسکونی را صادر کرد.
روحانی در ارتباط تصویری با استاندار چهار محال و بختیاری هم دستور آغاز عملیات اجرایی پنج هزار و ۱۹ واحد طرح تولید مسکن ملی را صادر کرد.
رئیس جمهوری در این مراسم در ارتباط تصویری با رضا رحمانی وزیر صنعت معدن و تجارت در عباس آباد پاکدشت استان تهران دستورآغاز ساخت ٣۴ واحد صنعتی و تولیدی از جمله بهره برداری از خط تولید یخچال فریزر امرسان، طرح تولید پارچه  طرح تولید دستگاه های تهویه صنعتی در پاکدشت و قرچک و ری را صادر کرد.
روحانی همچنین در ارتباط تصویری با علی اصغر مونسان سرپرست وزارت میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری هم با اشاره به افتتاح ٢٢۶ طرح در حوزه گردشگری دستورآغاز عملیات اجرایی سه هتل سه ستاره و همچنین یک اقامتگاه سنتی و مرکز سرگرمی تفریحی را در تهران صادر کرد.
وی در ارتباط تصویری با سلطانی فر وزیر ورزش و جوانان در آیین افتتاح ٧ طرح در استان تهران از اقدامات انجام شده در حوزه ورزش عمومی و قهرمانی کشور و کسب موفقیت‌های ارزشمند قدردانی کرد.
روحانی با ابراز خرسندی از  بهره برداری ٣٣٠ طرح عمرانی ورزشی در کشور در هفته دولت ابراز خرسندی کرد و افزود: خبر آماده شدن  استادیوم ١۵هزار نفری در ارومیه برای افتتاح و بهره برداری که قبلاً در سفر قول آن را به مردم استان آذربایجان غربی قول داده بودیم و مردم می توانند از این ورزشگاه استفاده کنند، جالب توجه است.
رئیس جمهوری در این مراسم دستور آغاز بهره برداری از پنج سالن ورزشی و دو زمین چمن مصنوعی را صادر کرد.
سلطانی فر وزیر ورزش و جوانان در این ارتباط تصویری از افتتاح استادیوم ١۵ هزار نفری در ارومیه همزمان با سفر اسحاق جهانگیری به استان آذربایجان غربی که در دو روز آینده انجام خواهد شد، خبر داد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار سیاست

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha