۵ شهریور ۱۳۹۸،‏ ۸:۵۹
کد خبرنگار: 1222
کد خبر: 83452911
۰ نفر

برچسب‌ها

صف انتظار وام ازدواج در خراسان شمالی طولانی شد

بجنورد- ایرنا- افزایش سقف وام ازدواج، صف انتظار برای دریافت این تسهیلات از بانک‌های خراسان شمالی را نسبت به سال قبل طولانی‌تر کرده است.

به گزارش ایرنا دبیر کمیسیون هماهنگی بانک های خراسان شمالی دوشنبه شب با بیان این مطلب در شورای هماهنگی دستگاه های تابعه وزارت امور اقتصادی و دارایی استان اظهار داشت: سقف وام قرض‌الحسنه ازدواج به ۳۰۰ میلیون ریال افزایش یافته و همین امر موجب شده تا ازدواج کردگان سال قبل نیز امسال برای دریافت وام اقدام کنند، که این موجب طولانی شدن صف وام ازدواج شده است.

علی اصغر هدایتی افزود: ۵ هزار و ۱۳۹ فقره وام ازدواج امسال توسط بانک‌های دولتی و خصولتی به مزدوجان استان پرداخت شده که رقمی معادل ۴ هزار و ۶۴۴ میلیارد ریال است.

وی مهمترین مشکل پرداخت وام ازدواج به متقاضیان را تأمین ضامن ذکر کرد و گفت: هم اکنون ۳ هزار نفر در این استان در صف انتظار دریافت وام ازدواج قرار دارند.

وی بیان کرد: به محض تکمیل پرونده مزدوجان، در ۴۸ ساعت وام ازدواج به آنان پرداخت خواهد شد.

وی در مورد پرداخت تسهیلات روستایی و عشایری نیز گفت: ۶ هزار طرح از سال قبل به بانک‌های خراسان شمالی معرفی شده و ۴ بانک عامل در استان مامور پرداخت این تسهیلات هستند.

هدایتی اظهار داشت: تا کنون ۳ هزار و ۳۵۰ میلیارد ریال تسهیلات روستایی و عشایری از محل اعتبارات صندوق توسعه ملی به ۴ هزار و ۸۰۰ طرح معرفی شده از خراسان شمالی پرداخت شده و از این طریق برای ۷ هزار و ۵۰۰ نفر اشتغال ایجاد شده است. 

خراسان شمالی در پرداخت تسهیلات روستایی و عشایری رتبه نخست کشور را دارد.

۴۴ درصد از جمعیت ۸۶۳ هزار نفری خراسان شمالی در روستاها زندگی می کنند.

ب/۵۱۳۲

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 2 =