بهره برداری از ۲ مدرسه در بخش سامن ملایر

همدان_ ایرنا_ در سومین روز از هفته دولت، ۲ مدرسه ۶ کلاسه روستای آورزمان و چهار کلاسه حسین آباد ناظم در بخش سامن ملایر به بهره برداری رسید.

معاون استاندار همدان و فرماندار ویژه ملایر عصر دوشنبه در آئین بهره برداری از مدرسه ۶ کلاسه روستای آورزمان گفت: روحیه جهادی و انقلابی و وجود وحدت و تعامل بین مدیران و نمایندگان مجلس مسیر توسعه این شهرستان را سرعت بخشیده است.

قدرت الله ولدی با اشاره به فعالیت سه منطقه آموزشی سامن، جوکار و ملایر توسعه زیربناها و فضاهای آموزشی را یک اولویت برشمرد و افزود: در این زمینه نیازمند کمک اداره کل نوسازی مدارس استان هستیم.

وی بازسازی سینما فرهنگیان ملایر با ظرفیت ۷۰۰ تن، زیرسازی و بازسازی اردوگاه فجر و استخر دانش آموزی را از جمله این درخواست ها عنوان و بیان کرد: رقم مورد نیاز برای این مجموعه ها تعیین شده است.

فرماندار ویژه ملایر با بیان اینکه خانه معلم هم نیاز به بازسازی اساسی دارد از اداره کل نوسازی مدارس استان درخواست کرد: چنانچه نمی توان در این زمینه هزینه کرد، دست کم یکی از دبیرستان های این شهر به عنوان خانه معلم تجهیز شود.

ولدی با اشاره به احداث فضای آموزشی در منطقه مسکن مهر ملایر گفت: ۱۲ میلیارد ریال اعتبار برای ساخت این مدرسه پیش بینی شده است که نیاز به کمک نوسازی مدارس استان برای تکمیل این مجموعه آموزشی تا سال آینده داریم.

مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس همدان نیز اظهار داشت: همزمان با هفته دولت امسال ۱۸ طرح با ۱۱۴ کلاس درس در سطح استان افتتاح می شود که ۱۸۸ میلیارد ریال اعتبار برای آنها هزینه شده است.

افتتاح 2 مدرسه در ملایر


فرزاد تیموری ادامه داد: افزون بر این در راستای استاندارد سازی سیستم های گرمایشی مدارس نیز ۱۵ مدرسه با ۶۵ کلاس درس با اعتبار ۱۳ میلیارد ریال در هفته دولت به بهره برداری می رسد. 

وی درباره مدرسه ۶ کلاسه روستای آورزمان بیان کرد: عملیات اجرایی این مدرسه توسط یکی از خیران ملایری از حدود ۱۵ سال پیش آغاز شد که در مرحله ای از ساخت کار متوقف شد.

مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس همدان افزود: به همت نوسازی مدارس ادامه ساخت این مدرسه با ۴۹۶ مترمربع زیربنا آغاز و ۶ میلیارد و ۸۰۰ میلیون ریال اعتبار بدون انشعابات و تجهیزات برای آن هزینه شد.

تیموری گفت: دیوار کشی، محوطه سازی و انشعابات این مدرسه باقی مانده که تا مهر امسال و شروع سالتحصیلی جدید تکمیل می شود.

وی تکمیل طرح های نیمه تمام را از اولویت ها دانست و ادامه داد: چند طرح نیمه تمام همچون کانون فرهنگی ملایر، استخر و سالن ورزشی آورزمان تامین اعتبار شد که سالن ورزشی آورزمان از محل اعتبارات استانی تا دهه فجر امسال تکمیل می شود.

مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس همدان همچنین به بهره برداری از مدرسه چهار کلاسه حسین آباد ناظم با اعتبار سه میلیارد و ۲۰۰ میلیون ریال و سالن چند منظوره الحاقی حسین آباد ناظم با اعتبار ۲ میلیارد و ۲۰۰ میلیون ریال هر دو بدون انشعابات و تجهیزات به طور همزمان اشاره کرد.

همزمان با هفته دولت، ۱۳۰ طرح با اعتبار ۶ هزار و ۶۱۵ میلیارد ریال در شهرستان ملایر بهره برداری و یا عملیات اجرایی آنها آغاز می شود.

۷۵۲۸/۲۰۹۰

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =