اجرای ۱۲۰۰ طرح دانش بنیان در دانشگاه آزاد اسلامی

جیرفت – ایرنا - در دانشگاه آزاد اسلامی یکهزار و ۲۰۰ طرح دانش بنیان اقتصاد مقاومتی در حال اجراست.

معاون تحقیقات، فناوری و نوع آوری دانشگاه آزاد اسلامی شامگاه دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا ضمن تبریک هفته دولت اظهار داشت: ۳۰۰ تا ۴۰۰ مورد از این طرح ها طی سال آینده به ثمر می نشیند و اثرات خود را در جامعه می گذارد.

روح الله دهقانی فیروزآبادی افزود:  این طرح ها در راستای تحقق فرمایشات رهبر معظم انقلاب اسلامی در زمینه اقتصاد مقاومتی بوده است.

وی ادامه داد: تعدادی از این طرح ها توسط واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی سطح کشور، تعدادی توسط معاونت تحقیقات، فناوری و نوع آوری دانشگاه، تعدادی با هماهنگی معاون علمی ریاست جمهوری و همچنین همکاری صندوق شکوفایی و نوآوری پشتیبانی می شوند.

معاون تحقیقات، فناوری و نوع آوری دانشگاه آزاد اسلامی با بیان اینکه دانشگاه آزاد، دانشگاه مردم برای مردم است، اظهار داشت: این مجموعه، تمام سرمایه گذاری خود را در حوزه امنیت غذایی و کشاورزی گذاشته چون مستقیما با زندگی مردم ارتباط دارد.

دهقانی فیروز آبادی در بازدید سرزده ای که از دانشگاه آزاد اسلامی واحد جیرفت داشت گفت: جیرفت بهشت کشاورزی است پس باید به عنوان بهشت آموزش کشاورزی هم معرفی شود و باید مزایای آن برای جذب دانشجوی کشاورزی به اطلاع استانهای همجوار هم برسد و طرح جامعی در راستای جذب دانشجوی کشاورزی داشته باشیم و به صورت پله ای پیشرفت کنیم. 
وی همچنین اظهار داشت: ما باید چرخه اقتصادی خودمان را توسعه دهیم تا بتوانیم تبلیغات بهتری در جذب دانشجو و بورسیه کردن آنها در واحد دانشگاهی داشته باشیم و در بلند مدت بتوانیم به دانشجوها اطمینان خاطر دهیم که می توانیم آنها را استخدام کنیم. 

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد جیرفت نیز با ارائه گزارشی از وضعیت مزرعه آموزشی تحقیقاتی و عملکرد مالی این واحد دانشگاهی گفت : طی یک سال گذشته بیش از ۱۰ تفاهم نامه همکاری با ادارات مختلف و دانشگاههای شهرستان منعقد کردیم و سالانه مبلغ ۵۰ میلیارد ریال بابت این تفاهم نامه ها درآمد غیر شهریه ای داشته ایم. 
 اسماعیل اسلامی افزود : بر خلاف دانشگاه که در جذب دانشجو کمبود داشته ایم در مدارس سما خوشبختانه بیشترین تعداد دانش آموز را جذب کرده ایم و به اوج بلندی خود رسیده ایم و این مدارس را در شهرستان عنبرآباد هم توسعه داده ایم.

وی ادامه داد: در سال تحصیلی جاری تعداد ۱۸ نفر از دانش آموزان این مجموعه در آزمون تیز هوشان قبول شده اند که در شهرستان و حتی در کشور هم یک رکورد به شمار می رود.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرمان هم گفت: مدیری که توانایی ایده پردازی دارد می تواند تاثیرگذاری زیادی در مجموعه ما داشته باشد و چرخ آن را به حرکت در بیاورد.

 علیرضا منظری توکلی افزود: شهرستان جیرفت به لحاظ توانمندی کشاورزی و نیروی انسانی به اندازه یک کشور ظرفیت دارد.

معاون تحقیقات، فناوری و نوع آوری دانشگاه آزاد اسلامی روز گذشته در سفر به کرمان از واحد جیرفت بازدید کرد.

دانشگاه آزاد اسلامی واحد جیرفت چهار هزار و ۲۰۰ دانشجو دارد که یکهزار نفر در مقطع تحصیلات تکمیلی و از این تعداد ۲۵ نفر در مقطع دکترا تحصیل می کنند. 
همچنین ۷۰ عضو هیات علمی مرتبه استادیار به بالا به صورت تمام وقت و ۱۵۰ مدرس مدعو در این واحد دانشگاهی فعالیت می کنند.

شهرستان جیرفت با ۳۰۸ هزار نفر جمعیت در فاصله ۲۳۰ کیلومتری جنوب کرمان واقع شده است.

۷۴۵۰/۷۴۲۹

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 8 =