۲۰ طرح راهداری در جنوب کرمان افتتاح و کلنگ زنی شد

جیرفت -ایرنا - همزمان با هفته دولت ۲۰ طرح در حوزه راهداری و حمل و نقل جاده ای هفت شهرستان جنوبی استان کرمان افتتاح و کلنگ زنی شد.

مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای جنوب استان کرمان شامگاه سه شنبه در حاشیه برنامه های هفته دولت به خبرنگار ایرنا گفت: این طرح ها به مناسبت هفته دولت با اعتبار ۶۴۰ میلیارد ریال افتتاح و کلنگ زنی شدند.

مسعود جمیلی کرمانی افزود: این طرح ها شامل آغاز ۶۵ کیلومتر تعریض و بهسازی در ۶ محور ارتباطی و بهره برداری و زیر بار ترافیک قرار گرفتن ۲۷ کیلومتر تعریض و بهسازی ۲ جاده در محور کهنوج به قلعه گنج و کهنوج به جیرفت است.

وی ادامه داد: آغاز طرح روکش آسفالت و بهره برداری از ۴۱ کیلومتر روکش آسفالت در محورهای جیرفت به بلوک، محور چاهریگان به سمت کهنوج، مبادی ورودی عنبرآباد از سمت خضرآباد و مختارآباد و محور ارتباطی کهنوج به قلعه گنج از جمله طرح های حوزه راهداری در هفته دولت بود.

مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای جنوب استان کرمان همچنین از آغاز عملیات احدث ۲ دستگاه پُل در محور جیرفت به بلوک با ۱۰۰متر طول و در محور منوجان به  تیاب به طول ۶۰ متر، جمعا با اعتبار ۸۰ میلیارد ریال تا چند روز آینده خبر داد. 

وی اظهار داشت: یکی از مهمترین اولویت های این اداره کل ایجاد ایمنی تردد در محورهای ارتباطی و نگهداری محورها است.

روز گذشته نیز عملیات اجرایی طرح تعریض و بهسازی محور مواصلاتی ساردوئیه به رابر با اعتبار ۲۲۰ میلیارد ریال آغاز شد.

اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای جنوب کرمان مستقل از مرکز استان، هفت شهرستان را تحت پوشش دارد.

۷۴۲۹/۷۴۵۰