حمایت از کالاهای دانش‌بنیان با شتاب بیشتری دنبال می‌شود

تهران- ایرنا- نمایشگاه تجهیزات و مواد آزمایشگاهی ساخت ایران در هفتمین دوره خود حمایت از کالای دانش‌بنیان ایران‌ساخت را با شتاب بیش‌تری نسبت به دوره‌های پیشین دنبال خواهد کرد.

به گزارش معاونت علمی  و فناوری ریاست جمهوری، نمایشگاه تجهیزات و مواد آزمایشگاهی ساخت داخل پس از برگزاری 6 دوره موفق، به هفتمین ایستگاه برای رسیدن به مقصد رونق کالای دانش‌بنیان ایران‌ساخت در حوزه آزمایشگاهی رسیده است.

هفتمین دوره نمایشگاه تجهیزات و مواد آزمایشگاهی ساخت ایران ۲۶ تا  ۲۹ آذرماه امسال همزمان با هفته پژوهش برگزار می‌شود.

نخستین دوره نمایشگاه تجهیزات و مواد آزمایشگاهی ساخت داخل، با حضور  ۱۲۰ شرکت آغاز شد و تخفیف ۵۰ درصدی برای دانشگاه‌ها و مراکز پژوهشی انگیزه‌ خوبی بود تا برای آزمایشگاه‌ها، نگاهی به دستاوردهای فناوران ایرانی در تولید تجهیزات آزمایشگاهی بیندازند.

این در حالی است که این نمایشگاه در ششمین دوره خود که آذرماه ۱۳۹۷ برگزار شد، توانست بیش از ۹ هزار و ۳۵ محصول از ۳۳۷ شرکت دانش‌بنیان را به خریداران داخلی و خارجی عرضه کند.

نمایشگاه در این دوره با حضور پررنگ خریداران خارجی از کشورهای مختلف توانست به فروش قطعی ۹۶۵ میلیارد تومانی برسد و بازار خوبی برای تولیدکنندگان تجهیزات آزمایشگاهی با نشان ایران‌ساخت به ارمغان آورد.

نمایشگاه تجهیزات و مواد آزمایشگاهی ساخت داخل در 13 حوزه مختلف موضوعی، جدیدترین دستاوردهای دانش‌بنیان و فناورانه کشور در حوزه تجهیزات آزمایشگاهی را ارائه می‌کند.

محل دائمی نمایشگاه بین‌المللی تهران، قرار است به مدت ۳ روز از ۲۶ تا ۲۹ آذرماه محلی برای نمایش محصولات دانش‌بنیان آزمایشگاهی در حوزه‌های نفت و پتروشیمی، برق و الکترونیک، نرم‌افزار، عمران و ساختمان، مکانیک، شیمی، متالوژی، کشاورزی و محیط زیست، فیزیک پایه، تجهیزات عمومی آزمایشگاهی، مواد آزمایشگاهی، مهندسی پزشکی، زیست‌مواد تجهیزات تست و آزمون صنعتی و خدمات کالیبراسیون باشد.

البته سازوکار نمایشگاه پس از این دوره نیز برقرار است و امکان خریداری از این دوره از نمایشگاه برای متقاضیان وجود دارد.

مانند دوره‌های پیشین، برای خرید دانشگاه‌ها و مراکز پژوهشی سراسر کشور، با توجه به سطح فناوری محصولات مورد نیاز، یارانه ۱۰ تا ۵۰ درصدی و برای خریداران بخش خصوصی، تسهیلات لیزینگ در نظر گرفته شده است.

فرآیند ثبت نام شرکت‌ها برای حضور در این نمایشگاه از ابتدای شهریورماه امسال آغاز شده است و علاقمندان برای شرکت هفتمین دوره این نمایشگاه از طریق درگاه اینترنتی www.iranlabexpo.ir  می‌توانند آمادگی خود را برای حضور در این رویداد اعلام کنند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 10 =