۱۲۵ طرح اقتصادی و عمرانی هفته دولت در شهرستان اراک بهره برداری شد

اراک - ایرنا - استاندار مرکزی گفت: ۱۲۵ طرح اقتصادی و عمرانی همزمان با هفته دولت در شهرستان اراک بهره برداری شد و مردم این خطه از مزایای آن برخوردار شدند.

به گزارش ایرنا، سید «علی آقازاده» عصر روز دوشنبه در دیدار با مردم ساروق از توابع اراک، افزود این طرح ها با سرمایه گذاری  ۲ هزار و ۲۵۰ میلیون ریال اجرا و تکمیل شده است.
وی ادامه داد : بهره برداری از این طرح ها برای ۵۰۳ نفر از مردم شهرستان اراک  اشتغال به همراه دارد که این مهم هدیه دولت به مردم این خطه است.
استاندار مرکزی از اختصاص پنج میلیارد ریال اعتبار به امامزاده ۷۲ تن ساروق شهرستان اراک خبرداد و گفت : ۱۰۰ درصد این منابع مالی تا پایان امسال اختصاص می یابد و هزینه می شود.
آقازاده ادامه داد: پنج میلیارد ریال نیز سال آینده برای بازسازی و تعمیر امامزاده ۷۲ تن ساروق از محل اعتبارات اسنادی اختصاص می یابد.
وی گفت: رهبر فرزانه انقلاب اسلامی بر حمایت از رئیس جمهوری و دولت تاکید کرده است و افرادی که از در برخی تریبون ها با وجود تاکیدات ولی فقیه با ارایه آمارهای و اطلاعات غلط در پی تضعیف دولت هستند به بیراهه می روند.
استاندار مرکزی بیان کرد: کاستی ها تنها مربوط به این دولت نیست بلکه تمامی کشور باید به میدان بیاید تا اصلاحات لازم انجام شده و اهنگ توسعه اقتصادی شتاب گیرد.
آقازاده افزایش شادی و نشاط و امید در جامعه را کلید رفع مشکلات دانست و خاطرنشان کرد: ملت ایران اسلامی از ابتدای انقلاب تا کنون با وجود تحریم و توطئه های دشمنان علیه کشور پشت سر مقام معظم رهبری در برابر این فشار ها ایستادگی کرده و همواره دشمنان را ناامید کرده است.
وی افزود :ملت ایران فشارها را در شرایط تحریم با جان خریده و زیر بار ظلم و ستم نمی رودچرا که انقلاب اسلامی را آگاهانه انتخاب کرده و بر ادامه راه خود مصصم است.
استاندار مرکزی ادامه داد: هرجا فضا با نشاط و شاداب باشد مردم نا امید نمی شوند و مشکلات رفع می شود.
آقازاده گفت: جاده مشهد الکوبه به ساروق برای رفاه حال شهروندان تا پایان سال آسفالت و به بهره برداری می رسد و مشکل استقرار امور مشترکان برق در بخش ساروق نیز تا چند هفته آینده روشن خواهد شد.
وی با یادآوری سفر وزیر بهداشت به استان مرکزی و تلاش برای شبانه روزی کردن درمانگاه های برخی بخش های شهرستان های استان گفت: شبانه روزی کردن  درمانگاه ها نیازمند اعتبار و نیروی انسانی دارد که این مهم منوط به تصویب قوانین و مقررات است.
نماینده مردم اراک، کمیجان و خنداب در مجلس شورای اسلامی نیز در این نشست گفت: امامزاده ۷۲ تن ساروق یکی از کانون های گردشگری مذهبی است که با حمایت مسئولان می تواند به قطب فرهنگی و زیارتی استان تبدیل شود.

«علی اکبر کریمی» افزود : طرح جامع امامزاده ۷۲ تن ساروق تهیه شده است ولی در این طرح ظرفیت های ساروق لحاظ نشده است.
وی ادامه داد: نیاز است با تهیه طرح جامع این امامزاده تمامی کمک های دولتی و خیران بر اساس آن هزینه شود.
نماینده مردم اراک، کمیجان و خنداب در مجلس شورای اسلامی خاطر نشان کرد: کربلایی کاظم ساروقی معجزه قرآن در قرن حاضر بود که سال ها مورد غفلت قرار گرفت و نیاز است که اطلاع رسانی برای شناساندن این واقعه در حد انتظار افزایش یابد.
کریمی، ترمیم و توسعه زیرساخت جاده را از جمله مهمترین نیاز ساروق  عنوان کرد اظهار داشت: بازسازی جاده آهنگران ، ساروق و کمیجان از جمله مهمترین مطالبات مردم این منطقه است که اعتباری از محل اعتبارات ملی به آن اختصاص نیافته و می طلبد که از محل اعتبارات اسنادی تقویت شود.
وی ادامه داد: ۱۰۰ میلیارد ریال در سفر وزیر راه و شهرسازی برای تعریض این جاده اختصاص یافته و بخشی از آن تعریض شده و باید روسازی شود.
نماینده مردم اراک، کمیجان و خنداب در مجلس شورای اسلامی خاطر نشان کرد: در مرحله نخست مقرر شده است امور مشترکین برق از شهر کمیجان جدا شده در بخش ساروق مستقر شود تا از سفر مردم به این شهرستان جلوگیری شود.
کریمی ادامه داد: بخشی از این طرح انجام شده اما باید آهنگ ادامه عملیات اجرایی تندتر شده و این طرح تکمیل شود.
وی نواقص طرح هادی، مشکلات خدمات بهداشتی و الحاق را از دیگر معضلات این بخش عنوان کرد.
 ۱۵ طرح عمرانی بخش ساروق همزمان با روز سوم هفته دولت در روستاهای جیریا، فارسیجان، قلعه بالا ساروق، مشهد الکوبه، میجان، وزیر آباد، توازن، قطار اغاج با اعتباری بالغ بر ۳۶ میلیارد و ۷۷۵ میلیون ریال به بهره برداری رسید
استاندار مرکزی در جریان سفر به ساروق با خانواده شهید والامقام «غلام عباس نوروزی» دیدار کرد.
شهید والامقام غلامعباس نوروزی سال ۱۳۴۳ در بخش ساروق به دنیا آمد و سال ۱۳۶۲در عملیات والفجر چهار در منطقه پیرانشهر به مقام والای شهادت نایل آمد.

۱۹۵۵/۶۰۱۳/

سرخط اخبار استان‌ها