۴ شهریور ۱۳۹۸،‏ ۱۷:۴۶
کد خبرنگار: 3009
کد خبر: 83452444
۰ نفر

برچسب‌ها

خانه در تهران ۳ درصد ارزان شد

تهران- ایرنا-بر اساس جدیدترین گزارش دفتر برنامه ریزی و اقتصاد مسکن وزارت راه و شهرسازی قیمت خانه در تهران نسبت به ماه گذشته سه درصد ارزان شد و به میانگین قیمتی هر متر مربع ۱۳ میلیون و ۱۸۷ هزار تومان رسید.

این گزارش که به صورت ماهیانه وضعیت بازار مسکن در تهران را به تفکیک مناطق مختلف گزارش می دهد میانگین قیمت مسکن در مردادماه را ۱۳ میلیون و۱۸۷ هزارتومان اعلام کرده است؛ این درحالی است که این رقم در تیر ماه ۱۳ میلیون و ۶۱۵ هزارتومان اعلام شده بود.

 بر اساس این گزارش تعداد معاملات در مردادماه امسال ۳ هزار و ۳۶۸ فقره ثبت شده است؛ این رقم در تیر ماه امسال ۴ هزار و۸۹۸ فقره بوده است که از افت ۳۱ درصدی معاملات مسکن خبر می دهد.

تعداد معاملات ثبت شده مسکن در مرداد ماه امسال به نسبت مرداد سال گذشته کاهش۷۴ درصدی را نشان می‌دهد. این آمار نشانه ای از ورود مسکن به دوره رکود است.

در این گزارش قیمت گران ترین منطقه در تهران مثل ماه های گذشته به منطقه یک رسیده است که اکنون روی رقم هر مترمربع ۲۹ میلیون و ۲۱۲ هزار تومان است.قیمت هر متر مربع خانه در تیرماه در همین منطقه حدود ۳۲ میلیون تومان بود که اگرچه رو به کاهش است اما همچنان به عنوان گران ترین منطقه شهر تهران شناخته می شود.

هم چنین بر اساس این گزارش ارزانترین منطقه در مرداد ماه، منطقه ۱۹ شهر تهران با میانگین قیمت هر متر ۵ میلیون و ۸۰۶ هزار و ۱۰۰ تومان  است که نسبت به  تیر ماه که متوسط قیمت هر متر مربع در این منطقه ، ۷ میلیون و ۱۳۳ هزار تومان بوده است، کاهش ۱۸.۶ درصدی دارد.

کمترین تعداد معاملات مسکن مربوط به مناطق۹، ۱۹،۲۰،۲۱،۲۲،۱۶و۱۱ پایتخت است و روند معاملات مسکن هم چنان در مناطق شمالی شهر همچون منطقه ۱ تا ۸  بیشترین حجم معاملات را به خود اختصاص داده است که نشان می دهد وضعیت رکود معاملات در نیمه شمالی تهران با سرعت کندتری پیش می رود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 3 =